Groundbreaking ceremony was attended by Nexen Tire executives, including Chairman Kang Byung-Joong and President Kang Ho-Chan, as well as Prime Minister Bohuslav Sobotka and his cabinet members. Also in attendance were Ústí Governor Oldřich Bubeníček, Zatec Mayor Zdenka Hamousova

Nexen zahájil stavbu továrny v Žatci

Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájil ve čtvrtek 1. října 2015 spolu s předsedou představenstva NEXEN TIRE Byung Jung Kangem výstavbu nové tovární haly v průmyslové zóně Triangle u Žatce.

Akce se zúčastnili také prezident korejské společnosti Hochan Kang, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Jsem rád, že vládní proinvestiční politika přináší konkrétní výsledky a společnost NEXEN TIRE si pro svoji investici v objemu přes 22 miliard korun vybrala právě Českou republiku. Poté, co minulý rok v červnu vláda podpořila investici do průmyslové zóny Triangle u Žatce, dochází nyní k plnění záměru a začíná stavba nové tovární haly. Díky investici korejské společnosti vznikne v Ústeckém kraji více než 1 500 nových pracovních míst,“ uvedl Bohuslav Sobotka.

Nová tovární hala by měla být dokončena nejpozději do konce roku 2017, výroba by měla být zahájena v 1. čtvrtletí roku 2018 a vyprodukovat by měla až 31 tisíc pneumatik denně.

Investice společnosti NEXEN TIRE do průmyslové zóny Triangle u Žatce, kterou schválila vláda 16. června 2014 a jež přesahuje 22 miliard korun, je jedním z největších investičních záměrů v historii samostatné České republiky.Vydáno: 4.říjen 2015, v Dodavatelé, Investice, Pneu, Pneumatiky.
Zdroj: Martin Ayrer, mluvčí vlády ČR