Petr Neuman na tiskové konferenci v hotelu Příchovice, vpravo Zdeněk Zikmund

Neuman chce letos prodat 950 Subaru

Šéf Subaru ČR Petr Neuman svolal v pátek 9. října dealery značky do hotelu Příchovice. Hovořil o prodejních plánech a ukázal nový model Levorg.

“V březnu jsem sliboval, že letos prodáme 900 aut. Nyní to za celý rok vypadá na 950 kusů. V rostoucích prodejích nám pomohl nový systém eyesight, dobře se držely modely Outback a WRX. Překvapivý zájem byl o model STI – předpoklad za letošní rok je 60 kusů. tedy polovina toho, co se prodá v sousedním velkém Německu. Prodali bychom i více aut, ale nedostaneme větší množství z továrny,” stěžoval si Neuman.

Subaru loni v česku prodalo 860 aut, předloni 803 kusů. Prodejního rekordu značka dosáhla v roce 2008 – 1181 vozidel.

„I když se nám nepodařilo loni splnit plán a neprodali jsme zamýšlených 900 vozů, ale jen 860, můžeme být s výsledkem spokojeni. Jednak je to o 7 % víc než v předchozím roce a jednak jsme více vozů ani nedostali,“ řekl Neuman, který stojí v čele Subaru ČR už 23 let.

Automobilka poté co přežila tsunami a světovou ekonomickou krizi nabírá tempo, ale nestačí pokrýt poptávku. Těžištěm jejího prodeje jsou USA, Čína a Austrálie. Jen ve Spojených státech se prodá za 1 měsíc tolik vozů Subaru jako v celé Evropě za celý rok. Značka však s Evropou počítá. Rozšiřuje výrobní kapacity a v říjnu začala dovážet i do České republiky model Levorg.

Petr Neuman

Petr NeumanVydáno: 9.říjen 2015, v Dovozci, Konference, Prodejci.
Zdroj: Subaru TK, Erich Handl, Foto: Luděk Kortus