Most: zaměstnanci magistrátu cvičili na polygonu

Zaměstnanci mosteckého magistrátu i představitelé vedení města v čele s primátorem Mostu Janem Paparegou si vyzkoušeli kurz bezpečné jízdy na plochách místního polygonu.

Firmy či právě instituce veřejné správy jsou častými klienty kurzů. „Jejich zaměstnanci totiž v řadě případů řídí služební vozy, a tak teoretická příprava a praktický nácvik zvládání krizových situací v bezpečí uzavřeného areálu jsou tou nejlepší průpravou i prevencí. Jsme rádi, že to majitelé firem a vedení úřadů pochopili a svým pracovníkům účast v kurzech umožňují,“ vysvětlil hlavní instruktor společnosti AUTODROM MOST Kohoutek.

Své pocity z kurzu bezpečné jízdy shrnul vedoucí odboru zadávání veřejných zakázek mosteckého magistrátu František Jirásek.

„Za zaměstnance města mohu potvrdit, že kurz byl pro všechny opravdu přínosem a ponaučením. Všichni jsme si ho užili, a to jak teoretickou, tak praktickou část. Přístup instruktora byl profesionální a jeho výklad i rady byly podány vždy srozumitelně a jasně,“ uvedl.

Kurz bezpečné jízdy umožňuje seznámit se s nejčastějšími krizovými situacemi, které mohou čekat na řidiče každý den v běžném silničním provozu. Cílem je nejen tyto situace zvládnout, ale také jim předcházet, například dodržováním správné přípravy vozidla i řidiče před jízdou. Tyto i další informace, například o novinkách v zákoně o silničním provozu, zazněly v úvodní teoretické části kurzu.

Během praktické výuky si pak zaměstnanci magistrátu vyzkoušeli brzdění na velmi kluzké vozovce. Na tomto povrchu s pomocí vodních bariér pak nacvičovali brzdění s vyhýbáním, smyk zadní a přední nápravy, brzdění a vyhýbání v kopci či v zatáčce.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům.

Kurzy využívají plochy polygonu, které jsou největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží, a to včetně speciálních vozidel integrovaného záchranného systému, tedy sanitních, hasičských nebo policejních.Vydáno: 17.červen 2019, v Eventy, ExpressAuto.
Zdroj: Autodrom Most