Mitsubishi bude ve Slaném vyrábět startéry pro hybridní vozy

Nová továrna MITSUBISHI ELECTRIC AUTOMOTIVE CZECH ve Slaném umožní firmě zvýšit objem výroby systémů pro elektrické vozy, především klíčového integrovaného startéru generátoru pro 48 V hybridní vozy.

Do budoucna se totiž u těchto vozů očekává rapidní nárůst poptávky. Speciální integrovaný startér a generátor (ISG) pro automobilový průmysl výrazně snižuje emise, má vyšší účinnost, umožňuje výrobu lehčích motorů a jejich tichý start.

Společnost Mitsubishi Electric rozšiřuje své evropské podnikání vývojem portfolia pokročilých automobilových součástek. Využívá při tom maximálně své know-how v oblasti automobilového průmyslu. Jde především o produkty z oblasti elektroniky, autonomního řízení vozidel a motorů s vysokou hustotou vinutí.

Slavnostní výkop se uskutečnil 7. března za účasti Isao Iguchiho, senior vice-prezidenta společnosti MELCO a prezidenta společnosti AEG & CEO a prezidenta společnosti MEAC, Shigeru Shiroyama a dalších hostů včetně Japonského velvyslance v České republice. Výstavba výrobní haly přinese významnou investici ve výši okolo dvou miliard korun do automobilového průmyslu.

O Mitsubishi Electric Corporation

Společnost Mitsubishi Electric Corporation (TOKYO: 6503) má téměř 100letou zkušenost s poskytováním výrobků. Je vedoucí firmou ve výrobě a prodeji elektrických a elektronických zařízení používaných v oblasti zpracování informací a komunikace, satelitní komunikace, spotřební elektroniky, průmyslové technologie, energii, dopravě a stavebním vybavení.Vydáno: 7.březen 2019, v Dodavatelé, Hybridy, Investice.
Zdroj: Graylink, FOTO: Dan Materna