U Mercedesu se letos slaví 50 let AMG.Společnost založili Hans-Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Mercedes-AMG se chlubí vlastním vývojem silničních vozidel. Společnost z Affalterbachu je nyní stoprocentní dceřinou firmou koncernu Daimler AG s postavením sportovního specialisty.

Mercedes-Benz chystá organizační změny

Značka Mercedes-Benz se chystá na změny importérských struktur ve střední Evropě. Co se chystá v centrále a co bude s Prahou?

Importy ve střední Evropě by se měly podle informací našeho portálu sdružit do jedné organizace řízené z jedné centrály. Tu by měl vybudovat polský manažer v Praze. Z hlavního města ČR by pak byly od Nového roku 2016 řízeny importy značky v okolních zemích, tak jako to praktikují i jiné automobilky.

Český Mercedes-Benz naše informace nepotvrdil ani nevyvrátil: „Předpokládám, že bychom mohli mít o čem informovat zhruba na přelomu roku,“ napsal nám mluvčí firmy Jan Kuhn.

Mike Nolte

Mike Nolte

Poslední manažerské změny před rokem

Poslední manažerská rotace se v českém Mercedesu odehrávaly na konci loňského roku. V rámci pravidelné rotace managementu měl od října 2014 řídit pražský import Mike Nolte. Předchozí generální ředitel MBCZ Florian Müller byl ve Francii pověřen vedením tzv. Own retails – řídí všechna dealerství ve Francii ve vlastnictví M-B France.

Mike Nolte ale na novou pozici nakonec nenastoupil. „Pan Nolte zde byl jen krátce, jelikož si ho mateřská firma Daimler AG vyžádala na jinou pozici. Funkci CEO a ředitele divize osobních vozů tedy převzal náš dosavadní finanční ředitel Ronald Ballhaus,“ uvedl tehdy Jan Kuhn.

Jan Kuhn

Jan Kuhn

 Vydáno: 21.říjen 2015, v Dovozci, Informace z trhu, Personálie.
Zdroj: Automakers, Erich Handl