Maier otevřel CNC-centrum Škoda

Střední odborné učiliště ŠKODA AUTO má nové CNC-centrum. Moderní učebny v prostorách firemního učiliště slavnostně otevřel předseda představenstva společnosti Bernhard Maier.

Připojili se k němu předseda odborů KOVO MB Jaroslav Povšík, člen představenstva společnosti za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a člen představenstva za oblast výroby Michael Oeljeklaus.

Nové CNC–centrum je součástí dlouhodobě pojatého investičního programu, který i pro následující roky počítá s modernizací a rozšířením učiliště. Jen v posledních dvou letech bylo na tyto účely vynaloženo 135 milionů korun. Do roku 2018 jsou plánovány další významné investice.

„Základem úspěchu našeho podniku jsou naši zaměstnanci. Vzděláváním mladých lidí investujeme do budoucnosti našeho podniku. Proto klademe velký důraz na duální vzdělávání a na využívání nejmodernějších technologií při každodenní výuce. Jen tak budeme moci náš dorost optimálně připravit na výzvy pracovního života,“ řekl předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier.

„S naším intenzivním vzdělávacím programem připravujeme mladé kolegyně a kolegy na technologické výzvy našeho odvětví a na požadavky inovativních pracovišť. Střední odborné učiliště ŠKODA AUTO je tedy strategickým pilířem duálního vzdělávání v naší společnosti,“ dodává Maier.

„Zaměstnanci společnosti ŠKODA AUTO v minulých letech dokázali, že patří mezi nejlepší v celém odvětví. Značnou zásluhu na tom má i vzdělání v našem středním odborném učilišti, které patří mezi nejlepší školy svého druhu v České republice. Těší nás, že jsme ve spolupráci s Odbory KOVO mohli vypracovat investiční plán, který kvalitu školy nejen dlouhodobě zajistí, ale i dále zvýší a bude tak připravovat její studenty na výrazné změny, které s sebou přináší 4. průmyslová revoluce,“ prohlásil člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast personalistiky Bohdan Wojnar.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Vydáno: 29.leden 2016, v Výrobci, Vzdělání.
Zdroj: Škoda Auto