Linde MH dodala regálové systémy pro Mall.cz

Linde Material Handling (Linde MH) dodala komplexní řešení regálových systémů a manipulační techniky do nového distribučního centra internetového obchodu MALL.CZ v Jirnech u Prahy.

Unikátní skladové řešení rozprostírající se na 30 000 m2 patří k těm nejmodernějším svého druhu v regionu střední a východní Evropy.

Komplexní řešení připravené přímo na míru náročným požadavkům e-shopu MALL.CZ přivezlo celkem 150 kamionů a Linde MH ho dodala v rekordně krátkém čase. Během 4 měsíců bylo vytvořeno přibližně 15 000 paletových míst v konvenčních paletových regálech, více než 23 000 míst v pětipodlažní regálové galerii a dalších 1 200 paletových míst ve spádových regálech pro rychlé pikování vysoce obrátkových položek. Regálové řešení bylo doplněno systémovými VNA vozíky, retraky a čelními vysokozdvižnými vozíky s přídavným zařízením tzv. „čelistmi“. Více než 20 Linde vozíků dohromady s regálovými systémy tvoří ideální spojení zajišťující optimální využití prostoru a efektivní tok zboží ve skladu.

Linde MH navázala na úspěšnou spolupráci s MALL.CZ z roku 2008 a na vzniku moderního skladu se podílela od samého začátku, do projektu se zapojila již ve fázi příprav.

Návrh i realizaci mělo na starosti specializované oddělení Linde řešení, které nabízí zákazníkům z oblasti retailu, internetového obchodování, lehké i těžké výroby a logistickým firmám vypracování kompletní logistické studie a dodání technologií přímo na míru. V projektu MALL.CZ museli specialisté Linde MH zvážit řadu specifik, mezi kterými byly například velmi různorodé typy zboží nebo sezónní výkyvy skladové obrátky.

Linde MH pro MALL.CZVydáno: 31.prosinec 2015, v Logistika, Sklady, Vysokozdvižné vozíky.
Zdroj: Linde MH, Crest