Lakýrník Cup má za sebou osmý ročník

V průběhu roku 2015 probíhal osmý ročník celonárodní soutěže Lakýrník Cup, kterou pořádá společnost Interaction, výhradní distributor lakovacích materiálů Spies Hecker v ČR.

Na jaře absolvovali soutěžící základní teoretická kola, ze kterých postoupilo celkem 40 lakýrníků do semifinále.

Všechny čtyři zářijové pátky na školicím středisku Interaction v Praze Libuši probíhala semifinálová klání, kde mezi sebou bojovali soutěžící o dvě postupová místa do finále. V každém kole pro ně byla připravena teoretická i praktická zkouška a také prezentace partnerů. Novinkou a také nejzapeklitější disciplínou se stalo správné teoretické sestavení technologického postupu. Všechny disciplíny byly obodovány a následně vyhodnoceny odbornou porotou. Na závěr každého dne byli představeni dva finalisté.

Říjnové finále v lakovně Škody

Kompletní osmička se utkala v říjnu o titul Nejlepší autolakýrník roku a to na lakovně ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Celodenní finále bylo věnováno praktickým úkonům. Příprava a lakování nového dílů, bodová oprava, sladění barevného odstínu, leštění… Každá minuta soutěžního dne byla plně využita. Pozornosti neunikla ani odborná mezinárodní porota, která se již tradičně skládala z technických odborníků společnosti Interaction a zahraničních členů. Thomas Weppner, ředitel společnosti Carsystem, a Alexander Maier, technický konzultant společnosti Spies Hecker pro střední Evropu, pozorně sledovali všech osm finalistů při práci.

Slavnostní vyhlášení moderoval Jaroslav Kovařík

V podvečer znala porota vítěze. 16. října proběhlo v Servisním tréninkovém centru Škody slavnostní vyhlášení za podpory moderátora Jaroslava Kovaříka. Postupně byli vyhlášeni tři nejlepší a jejich umístění dopadlo následovně:

1. A. Krčál, Autopalace Brno

2. D. Lupač, Auto Janák

3. M. Šerý, Autocent. Bobrky

Vítěz získal zájezd v hodnotě 70 000 Kč, druhý v pořadí vyhrál Smart televizi SONY Bravia v hodnotě 20 000 Kč a třetí obdržel tablet Smartphone Samsung Galaxy S4 v hodnotě 10 000 Kč. Dále byly předány dary od partnerů soutěže a také ceny pro servisy, za které výherci soutěžili. Servisy obdržely vybavení do lakovny v hodnotě 40 000 Kč, 20 000 Kč a 10 000 Kč a další ceny od partnerů. Ceny a pamětní plakety předávali hlavní partneři soutěže, zástupci vedení společnosti Interaction i významní hosté. Putovní pohár je tradičně vystaven ve vítězném autoservisu až do zahájení dalšího ročníku.

LC_Lakýrník_obrázek.partneřiVydáno: 19.listopad 2015, v Dodavatelé, Lakovny.
Zdroj: Interaction, Michaela Dušková