Kvasiny vyrobily půlmiliontou Škodu Yeti

V závodě Škody v Kvasinách sjel koncem října z linky půlmiliontý vůz Yeti. Jubilejním vozem byla verze Monte Carlo v barvě červená Corrida.

„Půl milionu vyrobených vozů ŠKODA Yeti představuje další milník kvasinského závodu,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky. „Od svého uvedení na trh nadchnul Yeti zákazníky jak v Evropě, tak na dalších zahraničních trzích. Za tento úspěch vděčíme především zaměstnancům v závodě Kvasiny. Díky svým technickým dovednostem, know-how a maximálnímu nasazení výrazným způsobem formují dobrou pověst závodu. V následujících letech objem výroby v Kvasinách podstatně navýšíme a v rámci tohoto navýšení bude hrát výroba vozů SUV důležitou roli,“ dodává Oeljeklaus.

V roce 2013 byla ŠKODA Yeti kompletně přepracována a od té doby se vyrábí ve dvou individuálních designových variantách: jako ‚městská’ ŠKODA Yeti v elegantním provedení a jako ŠKODA Yeti Outdoor, laděná pro náročnější provoz mimo zpevněné komunikace.

Kromě závodu v Kvasinách sjíždí ŠKODA Yeti z výrobních linek také v Číně a v Rusku. V Číně se Yeti vyrábí lokálně u partnerské společnosti Shanghai Volkswagen.

Škoda_Yeti_ČínaVydáno: 30.říjen 2015, v Výrobci, Výsledky.
Zdroj: Škoda Auto