Konference Reactions o autoprůmyslu v Karlíně

Inovativní pohony, sdílení vozů nebo autonomní jízda – to jsou jen některá z témat druhého ročníku konference Reactions, kterou pořádá společnost Unipetrol ve čtvrtek 11. října v pražském Foru Karlín.

Tématem konference jsou inovace v automobilovém průmyslu a diskutovat o nich budou významní mezinárodní experti, inovátoři a vědci, letos poprvé za účasti široké veřejnosti.

Automobilový průmysl je plný inovací a směřuje rychle kupředu,“ říká Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol, zodpovědný za investice, výzkum a vývoj.

„My v Unipetrolu rovněž přispíváme k tomuto rozvoji. Snažíme se vyvíjet kvalitnější a efektivnější materiály pro výrobu komponent automobilů a současně zkoumáme veškeré možnosti rozvoje alternativních paliv. V popředí tohoto snažení je i zavedení vodíku jako paliva. Konference Reactions nám dává příležitost seznámit veřejnost nejen s aktuálními trendy v automobilovém průmyslu, ale i s tím, jakým způsobem k tomu my sami přispíváme.

Spektrum diskutovaných témat bude velmi široké. Půjde nejen o budoucnost pohonů, sdílení vozů nebo autonomní jízdu, ale přítomní experti se zaměří také na budoucnost polymerů  při výrobě automobilů, alternativní paliva, cirkulární ekonomiku nebo geopolitický kontext automobilového a rafinérského průmyslu.

Návštěvníci si budou moci vedle hlavního programu přednášek a panelových diskuzí důkladně prohlédnout virtuální verzi města budoucnosti Polymer Smart City, automobil Toyota Mirai s pohonem napájeným z vodíkových palivových článků nebo poměřit síly ve stolním fotbale s průmyslovým robotem firmy FANUC.

Konferencí Reactions, které se může letos zúčastnit také široká veřejnost, bude provázet osvědčená dvojice – vědec Michael Londesborough a moderátorka Emma Smetana.

V rámci hlavního programu vystoupí Gregory Haye, odborník na materiály a procesy ve společnosti Local Motors, který přednese vizi budoucnosti automobilů a nové možnosti využití polymerů v automobilovém průmyslu. Zmíní také autonomní minibus „Olli“ postavený metodou aditivní výroby, při níž vzniká výrobek postupným nanášením tenkých vrstev na sebe.

V následujících přednáškách se mohou účastníci těšit na Stephana Herbsta, generálního ředitele společnosti Toyota Motor Europe, Ivana Hodače, v minulosti generálního tajemníka Evropské asociace výrobců automobilů ACEA, nyní viceprezidenta Aspen Institutu v Praze nebo Manuela Assaliho, viceprezidenta společnosti Nexant pro oblast vzdělávání a osvěty. Přednášky jsou v druhé části programu doplněné o panelové diskuze s dalšími odborníky.

Konference Reactions, která byla zvolena nejlepší B2B událostí roku 2017, se uskuteční za podpory partnerů konference, společností Benzina, Toyota Europe, ELAI, ICUK a FANUC. Organizátorem je společnost Unipetrol, reprezentující petrochemický průmysl jako vysoce inovativní odvětví s významnými investicemi do budoucího rozvoje.Vydáno: 9.říjen 2018, v Konference, Média, News.