Kion převzal továrnu ve Stříbře od Panattoni

KION Group symbolicky převzala nový závod na výrobu vysokozdvižných vozíků v Panattoni Parku Stříbro. Nejnovější klient v průmyslové zóně by měl oficiálně zahájit výrobu na začátku příštího roku.

Závod o rozloze 27 000 m2 vybudovala developerská společnost Panattoni Europe. Budovu financovala a pronajímá česká společnost Accolade. Projekt byl nominován v soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty 2015, která oceňuje nejvýznamnější nemovitosti realizované na území ČR za posledních 12 měsíců. Nová hala KION Group u Stříbra bude slavnostně představena v únoru příštího roku.

„Velmi mě těší, že můžeme v Panattoni Parku Stříbro přivítat nového klienta pouhý rok po položení základního kamene výrobní haly. Z technických zajímavostí bych rád vypíchnul řadu tzv. chytrých řešení, které projekt zahrnoval, například naváděcí systém, který usnadňuje řízení vozíků v uličkách. Na výstavbě haly pro KION Group se podílelo celkem 26 dodavatelů převážně z ČR,“ sdělil generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.

„Výstavba pro KION Group je jednou ze tří nejdůležitějších investic tohoto roku. Halu se podařilo dokončit podle harmonogramu. Rozpočet na samotnou výstavbu se pohybuje kolem 600 milionů Kč. Společnost KION Group podepsala nájemní smlouvu na 15 let,“ řekl Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade.

„Výrobu bychom měli zahájit na začátku příštího roku. V současnosti nabíráme nové zaměstnance, například obráběče, svářeče, lakýrníky, montážní specialisty a další profese včetně seniorských pozic a technického personálu pro oddělení logistiky, technologie a kvality,“ prohlásil Radek Čermák, ředitel KION Stříbro.

Panattoni Park Stříbro leží na exitu 107 dálnice D5, má tedy skvělé dopravní spojení s Německem a městem Plzeň, které nabízí mimořádně kvalifikovanou pracovní sílu především pro automobilový průmysl. Mezi společnosti působící v zóně patří například Lear Corporation, Leoni, Ideal Automotive, Gea, Assa Abloy nebo Steelcase.

Díky své strategické poloze a popularitě mezi investory z různých oblastí od automobilového průmyslu po výrobce kancelářského nábytku byl Panattoni Park Stříbro již v roce 2008 vyhlášen agenturou CzechInvest a Sdružením pro zahraniční investice – AFI nejlepší průmyslovou zónou České republiky v letech 2008 a 2013. Průmyslovou zónu vloni ocenila i plzeňská Hospodářská komora jako významný investiční počin v Plzeňském kraji.

Panattoni Europe

Panattoni Europe je developer průmyslových ploch. Od zahájení činnosti ve střední a východní Evropě v roce 2005 společnost dokončila 36 projektů o celkové rozloze 3,1 milionu m². Nabízí průmyslové, skladové a kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (build-to-suit – BTS), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Jako správce zařízení nabízí Panattoni Europe komplexní administrativní a provozní služby: 24hodinové zabezpečení, zajištění údržby, výkonnost technického vybavení a také profesionální vzhled parků. Mezi klienty Panattoni Europe patří velké mezinárodní společnosti jako: Amazon, Avon, Bertelsmann, CAT Logistics, CEVA, Coca – Cola, Coty Cosmetics, Dachser, DSV, Flextronics, Gefco, HM, Intermarche, Leroy Merlin, Raben, ND Logistics, Orsay, Sauer Danfoss, Schenker nebo Wincanton. Více na www.panattoni.cz.

Accolade

Česká společnost Accolade dosud ve spolupráci s globálním developerem Panattoni Europe realizovala sedm velkých průmyslových projektů. Ve svém portfoliu má v současné době čtyři industriální objekty, které dlouhodobě pronajímá výrobním společnostem – budovu pro společnost Assa Abloy v Týništi nad Orlicí, provoz společnosti BWI v Chebu, výrobní haly Ideal Automotive a Leoni v Ostrově u Stříbra a budovu pro Linde také v Ostrově u Stříbra.

Vedle toho skupina Accolade zajistila výstavbu provozu pro Simoldes Plasticos v Rychnově nad Kněžnou a také industriální haly pro Steelcase v Ostrově u Stříbra. Nájemní haly začíná Accolade stavět teprve až poté, kdy je budoucí budova pronajata na pět a více let a platba nájemného je garantována jistinou, bankou nebo zajištěním mateřskou společností. Více na www.accolade.czVydáno: 18.listopad 2015, v Dodavatelé, Eventy, Logistika.
Zdroj: Accolade