Vlastimil Čepička a PR manažerka značky Kateřina Jouglíčková, TK Barcelona 2016

Kia předvedla novou Sportage v Barceloně

U prodejců Kia se 1. února 2016 objevila čtvrtá generace modelu Sportage. Generální ředitel Kia Motors Czech Vlastimil Čepička seznámil novináře s vozem na mezinárodních jízdách v Barceloně.

„Kia loni registrovala v Česku 7602 vozů a obsadila 8. příčku v pořadí dovážených značek. Významnou část našich prodejů tvoří model Sportage vyráběný u slovenské Žiliny. Předchozích tří generací jsme prodali zhruba devět tisíc kusů,“ zahájil Čepička tiskovku statistickým přehledem. Na českých silnicích dnes jezdí přes 12 500 vozů této modelové řady. Prodejní předpoklad pro letošní verzi činí 2500 vozů.

Na designu letošní 4. generace spolupracovalo designérské centrum v německém Frankfurtu nad Mohanem s týmy návrhářů v korejském Namyangu, ale i kalifornském Irvine. Změnou, která se nejvíce projevila v celkovém zvětšení prostoru kabiny, je prodloužený rozvor oproti původní generaci a to o 30 mm. Přestože zavěšení kol vychází konstrukčně z minulé generace, došlo ke změnám v jeho nastavení, zejména tuhosti a to s ohledem na poskytnutí vyšší míry cestovního komfortu.

Kia has started production of new Sportage in Slovakia

Kia has started production of new Sportage in Slovakia

Nový motor 1,6 T-GDI

Zájemci o novou Sportage si vůbec poprvé mohou (stejně jako u nového modelu Cee´d) objednávat vůz také v nové sportovní edici ‘GT Line’. Premiéru má i zážehový motor 1,6 T-GDI, nabízený výhradně u edice ´GT-Line´.

Vedle této nové zážehové pohonné jednotky 1,6 T-GDI s výkonem 177 k a točivým momentem na hranici 265 Nm pro edici GT Line budou v nabídce pro ostatní verze další čtyři motory – benzínový 1,6 GDI nabízející výkon 132 k a další tři vznětové turbomotory. Osvědčený přeplňovaný čtyřválec 1,7 CRDi disponující výkonem 115 k doplní dvě verze rovněž přeplňovaného čtyřválce 2,0 CRDi. První z nich dává výkon 136 k a druhý výrazně modernizovaný s označením „R“ osloví výkonem 185 k.

Nabídku nových nebo modernizovaných motorů doplňuje výběr ze tří převodovek (včtně 7st. dvouspojkové převodovky DCT konstrukce Kia) a dvou systémů pohonu, 4×2 a 4×4.

Kia Sportage 2016 Barcelona

Výbavy a ceny

„Na trhu v ČR se nabízí nová Kia Sportage v 6 úrovních výbavy včetně zmíněné edice ´GT Line. Plán v ČR na rok 2016 předpokládá největší zájem zákazníků o výbavu Exclusive. Ve spojení s benzínovou pohonnou jednotkou 1,6 GDI bude vůz nabízen za 539 980 korun. V případě použití vznětového motoru 1,7 CRDi má nová Sportage ve výbavě Exclusive cenu 589 980 korun,“ upřesnil produktový specialista Ondřej Kvapil.

V základní výbavě s označením Active je nová Kia Sportage nabízena v ceně již od 459 980,-Kč

Na opačném konci spektra výbav nového modelu stojí premiérově edice GT Line, která se nabízí výhradně ve verzi pohonu 4×4, avšak vždy s výběrem mezi 2 převodovkami (manuální a automatickou) a 2 motory (zážehovým turbomotorem s přímým vstřikováním paliva a vznětovým). S novým zážehovým motorem 1,6 T-GDI a 6st. manuální převodovkou stojí nová Sportage 779 980,-Kč. Příplatek za automatickou 7st. douspojkovou převodovku typu DCT činí 45 000,-Kč.

V případě kombinace vznětového motoru 2,0 CRDi (výkonnová verze 185 k) s 6 stupňovou manuální převodovkou je u GT Line cena vozu 824 980,-Kč a příplatek za kombinaci se 6 st. automatem je činí 40 000,-Kč.

Pro zájemce, kteří touží po výraznější personifikaci svého vozu je také připravena nabídka různě aplikovatelných paketů Winter, NAVI, Tech a Leather.

Cenová nabídka je navíc podpořena financováním Kia Select, které přináší měsíční splátku 2 699,-Kč** (s DPH) a navíc havarijní pojištění a povinné ručení 1. rok zdarma. Stejně jako u všech modelů značky Kia, je v nabídce poskytnutí 7leté výrobní záruky na vůz.

Výroba 4. generace začala v Žilině na konci roku 2015

Výroba 4. generace začala v Žilině na konci roku 2015Vydáno: 1.únor 2016, v Ceny novinek, Dovozci, Motory, Prodejci, Tiskovky.
Zdroj: Erich Handl, TK Kia, Barcelona