Kia dokončila stavbu závodu v Mexiku

Kia Motors dokončila výstavby svého prvního výrobního závodu v Latinské Americe, jenž se nachází ve městě Pesquería v mexickém státě Nuevo León.

Nejmodernější závod Kia Motors Mexico, do jehož projektu Kia Motors společně s partnerskými dodavateli investovala cca. 3 mld. USD, byl vybudován za pouhých 13 měsíců (výstavba byla zahájena vloni v říjnu), což zároveň znamená nejrychlejší projekt výstavby výrobního závodu v historii automobilky Kia. Společnost Kia Motors mezitím v Mexiku letos v červenci spustila plnohodnotný prodej svých vozů, přičemž za posledních pět měsíců v této zemi otevřela 46 prodejních zastoupení po celé zemi.

Během příštích šesti měsíců automobilka plánuje intenzivní šestiměsíční období zkoušek zajišťování kvality a pilotní výroby. V polovině roku 2016 by měla být spuštěna sériová výroba kompaktního sedanu Forte/„Cerato“. Roční výrobní kapacita o objemu 300 tis. vozidel bude představovat přibližně 10 % celkové globální výroby Kia Motors.

Závod rozkládající se na území asi 500 hektarů zahrnuje čtyři hlavní provozy: lisovnu, svařovnu karoserií, lakovnu a montovnu. V průběhu výstavby trvající 13 měsíců se spotřebovalo přibližně 27 tis. tun oceli. Do výstavby konstrukce čtyř hlavních budov a skeletu okolních budov se zapojilo celkem devět místních firem z Mexika.

„Jsme velmi hrdí, že jsme dokázali vybudovat jeden z největších světových závodů Kia v rekordně krátkém čase,“ uvedl Seong-Bae Kim, prezident společnosti Kia Motors Mexico. „Díky nejmodernějším technologiím a výrobním procesům, které v závodu zavádíme, by naše zařízení mělo být jedním z nejekologičtějších závodů na výrobu automobilů v tomto regionu,“ doplnil.

Mexický závod automobilky Kia doplňuje 10 dalších výrobních závodů v Koreji, Číně, na Slovensku, v Rusku a USA, kde se všude vyrábí automobily této značky.

Plných 60 % výroby tohoto závodu se bude vyvážet do Severní Ameriky; 20 % půjde na domácí mexický trh a zbývajících 20 % je určeno na export do okolních zemí Latinské Ameriky.

Kia logo_fotoVydáno: 23.listopad 2015, v Investice, Výrobci.
Zdroj: Kia, Kateřina Jouglíčková