Policie navštívila NH Car v roce 2013

NH Car: Kauza kradených navigací opět ožila

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6 mělo podle informací z médií opět obžalovat NH Car z vědomého instalování kradených navigací do aut klientů. Co na to šéf firmy Vít Pěkný?

Kromě NH Caru, kde v roce 2013 zasahovala policie právě s podezřením na instalaci kradených navigací, má být podle dostupných informací stíháno pět lidí. Dodavatel navigací podle obžaloby nejprve na přístrojích vybrousil výrobní čísla a opatřil je nálepkami určujícími skutečnou identifikaci, poté je za extrémně nízkou cenu prodal autoservisu.

Pěkný: víme to jen z médií

“V této kauze byla naše společnost již dvakrát vyšetřována a dvakrát od trestního stíhání osvobozena. Opětovné otevření případu je pro nás novou informací, o kterém jsme se dozvěděli z médií. V poště ani firemní datové schránce v této souvislosti žádnou korespondenci od státních orgánů nemáme. Vzledem k tomu, že se jména obviněných pracovníků objevila v médiích dříve, než se o tom dozvěděli oni sami, můžeme se domnívat, že mediální pokračování případu bylo uměle vyvolané na zakázku některých našich konkurentů. Firma vyšetřovaná policií může mít totiž horší vyhlídky ve veřejných tenderech než ostatní soutěžící,” řekl pro náš portál generální ředitel NH Caru Vít Pěkný.

Vít Pěkný

Vít Pěkný

Škoda se k případu nevyjadřuje

NH Car je autorizovaným prodejcem a servisem značek Škoda, Fiat a Kia. Automobilka Škoda Auto zatím o obžalobě nemá konkrétní informace a nemá potvrzeno, zda se manipulace měly týkat její značky. “Do uzavření vyšetřování nelze relevantně komentovat případná provinění, například i s ohledem na fakt, že mnozí autorizovaní prodejci zastřešují více značek nejen koncernu VW,” řekl Právu mluvčí automobilky Škoda Vítězslav Pelc.

“V obecné rovině má Škoda Auto pro situace, kdy některý z autorizovaných partnerů pochybí, postupuje v rozporu se zákonem a dobrými mravy, či překročí rámec daný smluvním vztahem, připraveny eskalační procesy, jejichž výsledkem může být dle závažnosti případu až ukončení spolupráce,” upozornil Pelc.Vydáno: 22.říjen 2015, v Kauza, Prodejci.
Zdroj: novinky.cz, Vít Pěkný