Kamiony na Dakaru odjely první etapy

Vývoj prologu Rallye Dakar 2016 narušila vážná nehoda. Úvodní speciálka kategorie kamionů byla proto zrušena a pokračovalo se rovnou v prvních etapách.

Po zahajovacím ceremoniálu závodníci vyjeli do prologu 38. ročníku Rallye Dakar. Trasa vedla z Buenos Aires do Rosaria. Z celkových 357 kilometrů, které na jezdce v sobotu čekaly, zabrala měřená část jen 11 kilometrů. Výsledky měly rozřadit závodníky pro start v následující etapě.

Prolog však dokončily pouze motocykly a čtyřkolky. Během závodu automobilů došlo k vážné nehodě. Vůz s číslem 360 vyjel z trati a srazil několik diváků. Toto neštěstí znamenalo zrušení úvodní speciálky pro posádky kamionů. Nečekaný vývoj závodu všechny zaskočil. Martin Macík i jeho tým se na start těšili a byli připraveni bojovat během prologu o umístění v první dvacítce, přesto rozhodnutí organizátorů plně respektují a je jim moc líto všech, kteří byli neštěstím postiženi.

„Mrzí nás, že došlo hned v úvodu k nehodě. Nikdo z nás nic podobného neočekával. Respektujeme rozhodnutí pořadatelů, zdraví a bezpečnost by měly být na prvním místě,“ komentoval vývoj závodu Martin Macík. „Plánovali jsme, že během prologu se budeme snažit o postup do první dvacítky, protože úvodních dvacet kamionů startuje s delšími časovými intervaly, které znamenají výhodu. Ale nedá se nic dělat, pokusíme se o to v další části závodu,“ dodal Martin.