Japonští dodavatelé vystavovali v Brně

Na brněnském výstavišti se ve středu 16. září 2015 sešly desítky japonských a českých firem. Česká pobočka japonské agentury JETRO uspořádala na strojírenském veletrhu výstavu komponentů z oblasti automotive a dalších oborů.

S výběrem českých účastníků pomohl agentuře JETRO také CzechInvest. Akce s názvem Japanese Component & Material Buyers‘ Exhibition si dala za cíl propojit dodavatele ze střední a východní Evropy s japonskými odběrateli.

Přehlídka měla nezvyklé, obrácené uspořádání. Zatímco na veletrzích běžně nabízejí firmy své výrobky potenciálním odběratelům, v Brně tentokrát potenciální odběratelé prezentovali zboží, které by potřebovali dodat od českých firem. Celkem se na místě uskutečnilo více než 126 obchodních schůzek japonských výrobců s místními dodavateli.

„Podobná setkání jsme ve spolupráci s agenturou JETRO pořádali už v minulosti,“ uvádí generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. „Při akci před několika lety se podařilo ke kýženému uzavření vzájemné spolupráce dovést 30 procent jednání. Následně byly mezi japonskými a českými firmami uzavřeny kontrakty v hodnotě přesahující 600 milionů korun,“ dodává.

CzechInvest_logoVydáno: 17.září 2015, v Dodavatelé, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: CzechInvest