Import Fordu chudší o dalšího manažera

Ford letos mění organizaci pražského importu. Společnost přeskupila obsazení nejvyššího vedení, o židle přišlo několik manažerů, jiní dostali nové. Z firmy nedávno odešel v rámci restrukturalizace i její FCSD manažer.

Po lednovém odchodu dlouholetého generálního ředitele FMC Jana Laubeho a šéfa Ford Credit Vladana Rojíčka zažila firma letos v létě v rámci evropské restrukturalizace další personální změny v nejvyšších patrech

Jak jsme již informovali, FMC nedávno opustil Milan Sysel, který zastával pozici Operations Managera.

„V souvislosti s restukturalizací, která v soušasné době u společnosti Ford of Europe probíhá, se změnila organizační struktura také ve Ford Motor Company, s.r.o. Pozice Operations Manager byla v rámci těcho změn zrušena a prodejní i marketingové oddělení nadále vede tzv. Location Manager. Do této pozice byl jmenován Libor Beneš, který dosud vykonával funkci marketingového manažera. Jako nový Location Manager reportuje Libor Beneš přímo generálnímu řediteli společnosti, Attilovi Szabo,“ uvedl pro náš portál mluvčí značky Martin Linhart.

FMC opustil i Dušan Fornůsek

Změny si ale nedávno vyžádaly další oběť. V rámci změn struktury byla zrušena pozice FCSD manažera a společnost tak opustil Dušan Fornůsek, který se do Fordu vrátil v roce 2012 po angažmá ve ŠkoFINu. Původně vyhrál výběrové řízení na šéfa marketingu, poté se přesunul na pozici šéfa pro After Sales.

Dusan FornůsekVydáno: 23.červenec 2019, v Dovozci, Management, Personálie.
Zdroj: Ford, Martin Linhart, archiv