IAC začala vyrábět dveře pro auta v Přešticích

International Automotive Components (IAC), dodavatel v oblasti výroby lehkých a nových materiálů pro interiérové ​​řešení, oficiálně otevřel své nejmodernější zařízení v Přešticích v České republice.

Nové centrum, které se zaměří na výrobu prémiových dveřních panelů, je již třetím počinem společnosti v Přešticích. Firma počítá, že v rámci nového výrobního centra přinese k současným 1 300 dalších více než 800 kvalifikovaných pracovních míst.

Společnost IAC do nových prostor na výrobu dveřních panelů investovala přes 40 milionů dolarů (USD). Centrum pokrývá plochu více než 32 560 metrů čtverečních a disponuje potenciálem pro další možný růst.

„Jako největší zaměstnavatel v Přešticích je pro nás zásadní udržet si a přitahovat kvalifikované a talentované zaměstnance, jež jsou klíčem ke kvalitě, kterou nabízíme a kterou naši zákazníci očekávají,“ uvádí Jonas Nilsson, prezident IAC pro Evropu a dodává:

„Akvizice talentů je zásadním prvkem celé naší evropské výrobní strategie. Ta má za cíl upevňovat pozici IAC jako prémiového dodavatele interiérů pro jedny z nejvíce inspirativních značek luxusních vozidel v Německu, Švédsku a Velké Británii.”

Finální fáze projektu IAC Přeštice 2 umožní společnosti nadále podporovat své zákazníky v rámci regionu CEE s využitím silné pozitivní reputace zaměstnavatele, kterou firma získala díky komplexu Přeštice 1, kde se nachází vývojové centrum.

“Naše nové centrum v Přešticích odráží závazek společnosti – podporovat naše zákazníky prémiovými interiérovými produkty, a to ať už jsou kdekoliv na světě,” říká prezident a generální ředitel společnosti Robert „Steve“ Miller.

IAC je světovým lídrem v oblasti vstřikování plastů. Bezchybné uvedení programu na výrobu 600 000 jednotek dveřních panelů za rok v novém areálu Přeštice 2 je pevným základem pro další růst v regionu. Slavnostního zahájení, které se konalo 7. března 2018, se zúčastnilo vedení společnosti IAC, zaměstnanci firmy, zástupci zákazníků a také regionální orgány.Vydáno: 12.březen 2018, v Dodavatelé, ExpressAuto, Investice.
Zdroj: IAC