Hyundai vyrobil v Rusku milion aut

Výrobní závod Hyundai Motor (HMMR) v ruském Petrohradu překročil hranici jednoho milionu vyrobených vozů. Stalo se tak necelých pět let od spuštění sériové výroby v lednu 2011. Jako miliontý sjel z linky nejprodávanější model Solaris.

„Je to významná událost v historii Hyundai Motor. Dosáhli jsme impozantního milníku výroby, kdy jsme milion vozů vyrobili v období necelých pěti let od zahájení naší výroby. Podařilo se nám splnit vysoké nároky na kvalitu a stali jsme se druhou nejprodávanější značkou automobilů na ruském trhu. Rád bych poděkoval všem zaměstnancům a partnerům, kteří mají na tomto úspěchu svůj podíl,” řekl Choi Dong Ryeol, generální ředitel HMMR, během slavnostního setkání.

HMMR produkuje v Rusku 200.000 vozidel ročně. Provoz celého závodu je do značné míry automatizován včetně 185 robotů zajišťujících vysokou míru bezpečnosti a kvality vyráběných vozidel. Hyundai navíc odebírá 46 % materiálů a dílů od místních dodavatelů a v rámci této spolupráce vytvořil v regionu přibližně 7000 pracovních míst.Vydáno: 14.říjen 2015, v Výrobci, Výročí, Výsledky.
Zdroj: Medea