Lednové registrace Hyundai: 1163 aut

V lednu 2016 registroval Hyundai na českém trhu 1163 aut. “To představuje bezmála 8% podíl na trhu. Celkem 504 vozů registrovaly domácnosti, což je v dané kategorii druhý nejlepší výsledek,” uvedl import.

Dařilo se modelu i10, který zaznamenal meziroční nárůst o 89,3 % a se 142 prodanými vozy získal bezmála třetinový podíl na trhu. Tradičně se v lednu prodával Hyundai i30. Bez jediného kusu rovné čtyři stovky prodaných aut z něj opět dělá nejprodávanější model značky.

“Výborně si vedl i nový Tucson, který se v segmentu SUV-C se 147 prodanými auty a více než 20% tržním podílem stal vůbec nejprodávanějším vozem. Stálicí na tuzemském trhu je model ix20, který byl v lednu s bezmála šedesátiprocentním tržním podílem nejprodávanějším vozem v kategorii MPV-B,” upřesnila zpráva HMC.

“Uvedená čísla o prodejích jsou očištěna o zmanipulované prodeje a jsou tedy bez takzvaných samoregistrací, jimiž některé konkurenční značky záměrně zkreslují své skutečné prodeje. V reálných prodejích není započtena ani tzv. neprůhledná kategorie a to z toho důvodu, že v této kategorii nelze jednoznačně identifikovat koncového zákazníka,” nezapomněl dodat Hyundai.

Hyundai Domanský IIVydáno: 4.únor 2016, v Dovozci, Registrace, Výsledky.
Zdroj: Medea