Prodeje značky loni táhnul model i30

Hyundai ohlásil za listopad 30 % růst

Navzdory skutečnosti, že značce v listopadu přestal prodávat auta největší dealer, byl podle importu letošní listopad pro Hyundai třetím nejlepším měsícem roku 2015.

“S téměř 11% procentním tržním podílem tak potvrdil pozici silné dvojky českého automobilového trhu. Dařilo se hlavně modelům i30 a Tucson, které jsou ve svých třídách druhými nejprodávanějšími vozy,” uvedla značka.

Celkem automobilka prodala v listopadu 1 831 aut. Vůbec nejlépe se v listopadu z nabídky Hyundai prodával model i30. Ve sledovaném měsíci to bylo 775, což představuje výrazný meziroční nárůst o 70 %. V kategorii nižší střední třídy tak jde o druhý nejprodávanější vůz vůbec. Velmi dobře se dařilo také Tucsonu, který dosáhl tržního podílu 19,9 %.

“Od začátku roku prodal Hyundai na českém trhu 17 665 aut. Ve srovnání s minulým rokem je to o bezmála tři procenta více a automobilka je tak s více než 10% podílem v České republice druhá nejúspěšnější. Výborné prodejní výsledky stále vykazuje i model ix35. Od ledna 2015 se prodalo celkem 1 991 kusů a vůz je v kategorii SUV-C v tomto roce s 18% tržním podílem vůbec nejprodávanějším automobilem. Pozici dlouhodobé jedničky v kategorii malých MPV i nadále drží Hyundai ix20, kterého se v listopadu prodalo 402 kusů a jehož tržním podíl byl ve sledovaném měsíci 60,2 %,” upřesnila zpráva firmy.

“Uvedená čísla o prodejích jsou očištěna o zmanipulované prodeje a jsou tedy bez takzvaných samoregistrací, jimiž některé konkurenční značky záměrně zkreslují své skutečné prodeje. V reálných prodejích není započtena ani tzv. neprůhledná kategorie a to z toho důvodu, že v této kategorii nelze jednoznačně identifikovat koncového zákazníka,” doplnil Hyundai.

 Vydáno: 4.prosinec 2015, v Dovozci, Registrace, Statistika, Výsledky.
Zdroj: Medea