Odcházející prezident HMC Byung Kwon Sir

Hyundai: Fischer v přestřelce s prezidentem HMC

V kauze nespokojeného dealera Hyundai Fischera se zase objevily nové události. Pokračovala přestřelka vzájemných obvinění a případ zřejmě čeká další vývoj.

Případ začal zhruba před měsícem, kdy se proti šéfovi HMC Vladimíru Vošickému vzbouřil jeho největší prodejce Anton Fischer.

Ve vzájemném osočování tentokrát pokračoval prezident HMC Byung Kwon Sir, který poslal dealerům Hyundaie vysvětlující list:

„Poté, co se objevila nařčení pana Fischera, jsme jej několikrát žádali o poskytnutí informací a dokladů prokazujících tato nařčení. Pan Fischer nám však dosud neposkytl jedinou informaci či důkaz,“ uvedl prezident, podle něhož pramení nespokojenost Fischera z neuspokojivých obchodních výsledků.

Hynudai - list prezidenta

Na to kontroval Anton Fischer: „Nie je pravda, že by som bol pánom prezidentom, či kýmkoľvek z HMCZ požiadaný o predloženie dôkazov. Ak áno, nech dokáže svoje tvrdenie. Naopak, ja som opakovane pána prezidenta vyzýval k spoločnej schôdzke za účelom predloženia dôkazov a na preukázanie nezákonného správania sa pána Vošického. Neviem, ako zrozumiteľnejšie než v angličtine a kórejčine to ešte napísať. Zároveň musím s poľutovaním konštatovať, že vyhlásenie pána prezidenta vnímam ako zastrašovanie a ovplyvňovanie svedkov, čo z titulu jeho pozície je neprípustne,“ reagoval Fischer.

Kauza Hyundaigate ale už nabírá další směr. Událostmi se už podle dostupných informací zabývá centrála Hyundaie. Více informací o případu v dalších vydáních Autodealers.cz!

 Vydáno: 16.prosinec 2015, v Dovozci, Kauza, Prodejci.
Zdroj: Anton Fischer, archiv