Pavel Horák, generální ředitel PPL

Horák slavil 20. narozeniny PPL v Jazz Docku

Logistická PPL, založená podnikatelem Pavlem Horákem, oslavila 20 let své existence. Za tu dobu si vybudovala přední místo mezi českými přepravními společnostmi.

V uplynulých dvaceti letech se společnost PPL  stala součástí mezinárodní sítě a nedávno své kulatiny nepřímo oslavila doručením jubilejní dvousetmilionté zásilky. V následujících letech, kromě zavádění nových služeb a produktů, chystá navýšení distribučních kapacit, počtu zaměstnanců a větší propojení s Evropou.

„Jsem hrdý na to, že si PPL již 20 let drží na českém trhu tak vysoký standard služeb a její portfolio se stále rozrůstá. Jako součást mezinárodní společnosti DHL jsme získali nové možnosti a větší kontakt s Evropou. Rádi bychom touto cestou pokračovali i v dalších letech a doufáme, že počet námi doručených zásilek i počet spokojených zákazníků stále poroste, tak jak tomu bylo doposud,“ řekl Pavel Horák, generální ředitel PPL.

Aktuální novinku uvedl obchodní a marketingový ředitel PPL Milan Loidl: „Od 1. listopadu se zákazníci dočkají i sobotního doručování.“ Z dalších plánů Loidl uvedl mimo jiné i budování sítě  výdejních a prodejních míst, takzvaných ParcelShopů. Jejich počet už přesáhl 700 a v budoucnu by jich mělo fungovat až 2000.

Milan Loidl, ředitel obchodu a marketingu PPL

Milan Loidl, ředitel obchodu a marketingu PPL

Dále PPL zavádí nový systém v cenové politice pro produkty PARCEL FOR YOU CZ a PARCEL FOR YOU INTERNATIONAL. Díky němu si zákazník může už před podáním zásilky sám doma zjistit, kolik ho poslání bude stát. Tuzemské i zahraniční zásilky jsou nově děleny do tří kategorií – S, M, L – a podle jejich velikosti se pak odvíjí i jejich cena. Balík je pak možné podat na kterémkoli z ParcelShopů.

V následujícím roce chystá PPL v rámci služby Connect zavedení nové etikety, která bude stejná pro všechny země, které Connect využívají – Česká republika, Polsko, Slovensko, Německo a země Beneluxu, a výrazně zjednoduší zasílání zásilek do zahraničí. Další novinkou bude spuštění nové webové aplikace Moje PPL, díky níž získají zákazníci mimo jiné i neustálý dohled nad svými zásilkami.

Tisková konference Jazz Dock

Tisková konference Jazz DockVydáno: 21.říjen 2015, v Dodavatelé, Informace z trhu, Logistika, Výročí, Výsledky.
Zdroj: Luděk Kortus