Grunt předvedl Renault Talisman v Karlíně

Generální ředitel Renaultu ČR Zdeněk Grunt uspořádal ve čtvrtek národní novinářskou prezentaci sedanu Talisman v Konferenčním centru Karlín. Jaká bude cílová klientela vozu?

Renault uvedl do světa řadu Talisman na frankfurtském autosalonu. „Nový sedan střední třídy nahradí Lagunu stejně jako model Latitude. Jeho cílovou klientelou budou manažeři, ale také další klientela, která se zaměřuje na designové vozy, například architekti, právníci či lékaři,“ řekl Grunt s tím, že ceny pro Českou zatím nebyly stanoveny. „Nejsou ještě k mání ani pro Francii, Česko je první zemí, kde se vůz začal veřejně prezentovat a tak ceny doplníme později,“ upřesnil ředitel.

Podle produktového manažera značky Jonáše Konečného je vůz postaven na rozvoru náprav 2810 mm, vnější rozměry činí 4848 x 1870 x 1460 mm a disponuje zavazadlovým prostorem o objemu 0,608 m3. Vzhledu dominují zdvojené světlomety využívající technologie LED a masivní maska chladiče v celé šíři přídě a markantním znakem automobilky. Záď karoserie se opírá o střízlivé linie, sdružené svítilny LED rámují linky spojené u loga na víku zavazadlového prostoru.

Přístrojový panel je pojat konzervativně, v uspořádání digitálního displeje je patrný vliv nové řady Espace V. Přeplňované motory jsou vybaveny přímým vstřikováním paliva. Základem jsou zážehové TCe 150 a TCe 200 se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, vznětové dCi110 a dCi130 s šestistupňovou převodovkou s přímým řazením a za příplatek sedmistupňovou samočinnou. Pozoruhodný je dvojicí turbodmychadel přeplňovaný vznětový dCi 160 s šestistupňovou převodovkou s přímým řazením.

Talisman se vyrábí ve Francii a jeho zajímavostí je možnost natáčení zadní nápravy. „Otočí se na stejném prostoru, jako menší Clio,“ slibuje Konečný.Vydáno: 22.říjen 2015, v Ceny novinek, Dovozci, Tiskovky.
Zdroj: TK Renault, Erich Handl