Grunt bilancoval prodeje Renaultu v pavilonu

Prostory nově zrekonstruovaného Vinohradského pavilonu v Praze hostily ve čtvrtek 21. ledna bilanční konferenci Renaultu ČR. Tiskovka navázala na dealerskou konferenci značek Renault a Dacia, které mají v Česku společnou prodejní síť.

„Naši prodejci se mohli pochlubit úspěšným rokem 2015. Renault a Dacia dohromady registrovaly na českém trhu 21 tisíc automobilů, z čehož 11 tisíc připadá na Dacii. V prodejním pelotonu importérů obě značky dohromady obsadily třetí místo,“ uvedl generální ředitel firmy Zdeněk Grunt. Prodeje Renaultu táhly loni modely Clio, Captur a Mégane, u Dacie se nejvíce dařilo Dusteru a malému Sanderu.

Jaké novinky lze čekat letos? „Pro Dacii jsme připravili pilotovanou převodovku. U Renaultu bude hlavním milníkem nástup nového Meganu, který chystáme na březen 2016,“ slibuje Grunt.

Zdeněk Grunt komentoval na tiskovce i rozvoj prodejní sítě. Například značku Hyundai nahradily v průhonické Pyramidě renaulty.

Zdeněk Grunt komentoval na tiskovce i rozvoj prodejní sítě. Například značku Hyundai nahradily v průhonické Pyramidě renaulty.Vydáno: 21.leden 2016, v Dovozci, Prodejci, Tiskovky.
Zdroj: TK Renault, Erich Handl