Gefco pohltila logistickou ISJ Global

IJS Global se specializací na letecké a námořní přepravní služby se k 15. říjnu stala oficiální součástí skupiny GEFCO, která převzala 100 % jejích akcií IJS Global.

Síť společnosti IJS Global se podle jejích manažerů doplňuje se sítí skupiny GEFCO, která zahrnuje čtyřicet zemí. Tato akvizice umožní skupině GEFCO posílit přítomnost na dvou hlavních světových trzích – v Číně (a jihovýchodní Asii) a v USA. Rovněž GEFCO umožní rozšířit evropskou síť hlavně ve Velké Británii, Nizozemsku a Německu a také vybudovat svou pozici na australském trhu.

Luc Nadal, předseda představenstva GEFCO, k tomu řekl: „Akvizice IJS Global je plně v souladu s naší strategií rozvoje. Tato operace umožní GEFCO vylepšit si postavení předního partnera mezinárodních průmyslových společností. Naší misí je přinášet hodnotu dodavatelským řetězům našich zákazníků a zároveň jim umožnit větší růst a konkurenceschopnost.“

O SKUPINĚ GEFCO

Skupina GEFCO nabízí výrobcům návrh a realizaci logistických plánů, tedy přidanou hodnotu, která posiluje jejich konkurenceschopnost. Profesionalita služeb skupiny GEFCO je založená na zkušenostech získaných v posledních 65 letech obzvláště v automobilovém průmyslu, jednom z nejkomplexnějších a nejnáročnějších sektorů.

GEFCO působí ve 150 zemích a patří tak do první desítky evropských skupin firem. V roce 2014 dosáhla obratu 4,1 miliardy eur a zaměstnává 11 500 zaměstnanců. GEFCO disponuje více než 350 pobočkami po celém světě a rozvíjí své aktivity ve střední Asii, střední a východní Evropě, na Blízkém východě, ve východní Asii a Jižní Americe.Vydáno: 29.říjen 2015, v Investice, Logistika, Sklady.
Zdroj: Gefco