A. Raczynski

GEFCO otevírá sklad vozů v Hostivaři

GEFCO otvírá pobočku v Praze- Hostivaři. Na prostoru o rozloze 3 ha nabídne parkovací plochu pro 1500 vozidel, u nichž během doby skladovaní zajistí také přípravu i postprodukční úpravy. O investici hovořil pro časopis Automakers generální ředitel pro ČR a Slovensko Aleksander Raczynski.

„Koncept skladových prostor blíže klientům zajistí větší flexibilitu a zkrácení doby dodání vozů zákazníkům. Přesun části hotových vozů ze stávajících ploch v kolínské pobočce firmy do Hostivaře umožní firmě rozvoj aktivit spojených s ojetými vozy a jejich sekundárním prodejem v Kolíně, kde GEFCO realizuje složitější postprodukční operace, opravy vozů i přípravu vozidel k prodeji, tzv. vehicle remarketing,“ uvedl ředitel.

GEFCO, evropský lídr v logistice hotových vozidel, přichází s novým konceptem logistiky a distribuce hotových vozů. Skladové prostory pro vozidla buduje nově blíž velkoměstům. Nový koncept příměstských skladovacích ploch u velkých aglomerací nabídne řešení šitá na míru konkrétním klientům, zvýšení efektivity logistických toků a především rychlejší doručení vozů koncovým zákazníkům.

První plochu v Praze- Hostivaři otevírá společnost GEFCO právě v těchto dnech. Na zhruba 3 ha s kapacitou 1 500 parkovacích míst bude skladovat především nové vozy určené k další distribuci dealerům, ale i firemní klientele. Že jde o logický počin, komentuje Aleksander Raczynski, generální ředitel společnosti GEFCO v České republice: „Otevření skladu v Praze- Hostivaři je pro nás revolučním krokem. Posunujeme tím logistiku hotových vozů od producenta vozidel směrem k zákazníkům s cílem urychlit distribuci vozů a zvýšit naši flexibilitu v klíčových ohniscích, jakými jsou právě velké aglomerace.“ Na nové ploše v Hostivaři přitom společnost předpokládá příjem či výdej cca 40 vozidel denně.Vydáno: 10.srpen 2018, v ExpressAuto, Logistika, Sklady.
Zdroj: GEFCO