Petr Ehrlich (vlevo) na tiskovce s moderátorem Petrem Horákem

Ehrlich slibuje pro Autoshow 45 značek

Jediný letošní český autosalón, Autoshow Praha, se uskuteční v Praze Holešovicích od 1. do 4. října. Co má jeho organizátor Petr Ehrlich nachystáno pro výstaviště?

Svou produkci i nejnovější modely by mělo představit celkem 45 značek. Očekává se téměř dvacet premiér včetně domácích produktů Hyundai Tuscon a Škoda Superb Combi. Jmenovat lze i další vozy jako jsou Cadillac ATS-V, Escalade, Corvette C7, Ferrari 488 GTB, Ford Mustang, S-Max a Galaxy, Honda H-RV, Jazz a Type-R, Jaguar XF, Kia Cee’d, Lexus RC 200t, Opel Astra a Corsa, Renault Kadjar, Subaru Levorg, Toyota Auris a Avensis, Volkswagen Touran či Volvo XC90, případně sportovní exot VUHL 05.

Autoshow_Holešovice

Užitkové vozy budou venku

Po příchodu na venkovní ploše se návštěvníci seznámí především s užitkovými vozy včetně novinek. Průmyslový palác bude v drtivé většině zaplněn osobními vozy, které představí multidealeři za podpory výrobců a dovozců. Další značky budou vystaveny v Křižíkových pavilónech, kde najdou své místo i dodavatelé příslušenství a doprovodný program. Chybět nebudou ani elektromobily a na své si přijdou i milovníci historie prostřednictvím veteránů a youngtimerů.

Cílem výstavy Autoshow Praha 2015 není jen výstava luxusních značek vozů, ale také možnost nabídnout návštěvníkům svezení ve vybraných vozech formou testovacích jízd. Proto bude pro veřejnost připraveno téměř tři desítky vozů k testovacím jízdám. Dnes již můžeme sdělit, že k dispozici budou vozy značek Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Kia, Land Rover, Renault, Škoda, Volkswagen včetně několika novinek.

Záštita AutoSAP

Punc celostátní výstavy dodává záštita od Sdružení automobilového průmyslu, které je v České republice čím dál silnější a dá se říci, že tvoří páteř ekonomiky. O jejím růstu svědčí i rostoucí prodeje osobních a užitkových vozů, kterým je výstava Autoshow Praha 2015 především zasvěcena. Pro zajímavost dodejme, že od ledna do srpna letošního roku se v České republice prodalo téměř 153 tisíc nových osobních automobilů, což je proti stejnému období loňského roku o 22 % více.

Ve střední části Průmyslového paláce se usadily prémiové značky.

Ve střední části Průmyslového paláce se usadily prémiové značky.

Data výstavy:

Termín konání: 1. – 4. 10. 2015

Místo konání: VÝSTAVIŠTĚ PRAHA – HOLEŠOVICE

Průmyslový palác

Křižíkovy pavilóny

Venkovní plocha

Organizátor: INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Otevírací hodiny: 1. 10. 10.00 – 19.00

(10.00 – 12.00 – novináři, odborná veřejnost)

2. – 3. 10. 10.00 – 19.00

4. 10. 10.00 – 16.00

Vstupné: 150 Kč dospělí

100 Kč zlevněné

(děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci)

300 Kč rodinné (2 dospělí, 2 děti)

zdarma ZTP, ZTP/P

www.autoshowpraha.czVydáno: 18.září 2015, v Výstavy a veletrhy.
Zdroj: Pavel Forman