Francouzská značka DS míří na český trh

Obnovený název DS měl patřit vozům luxusní divize Citroënu, v roce 2014 se však z DS Automobiles stala samostatná značka koncernu PSA. Nyní vstupuje i do české kotliny.

V současnosti má nový hráč na automobilovém trhu po celém světě na 390 prodejen (v roce 2021 jich má být 700), z nichž jedna je i na pražském Černém mostě. A nabízí čerstvou novinku – DS 7 Crossback, která zhmotňuje francouzské pojetí luxusu.

Více než 4,5 metru dlouhé SUV je skutečně nepřehlédnutelné, má osobitý ráz plný hran a křivek, nicméně razantní útok na pocity přichází při pohledu do interiéru. Je skutečně luxusní, obdivuhodný je smysl pro detail a samozřejmě nescházejí ani drobnosti, které zdůrazňují francouzský smysl pro hru a originalitu. Například analogové hodiny na hraně přístrojové desky či nádherně zpracovaná tlačítka pro otevírání oken na středovém tunelu.

 

Použité materiály jdou na špičkové úrovni, sedadla ergonomicky příjemná, což jsme si ověřili při krátké testovací jízdě, podstatné je, že všechno je opravdové. Co se tváří jako kov, kovem také je, když kůže, tak nejvyšší kvality…

Samozřejmostí je výborná bezpečnostní výbava a využití nejmodernějších technologií. Z různých vychytávek jako příklad můžeme uvést senzor umístěný na volantu. Hlídá, že řidič opravdu dává pozor na jízdu, zda se nerozptyluje či nepadá únavou. A když zjistí odchylky od normálu, okamžitě reaguje upozorněním. Nebo přední LED světlomety, které dovedou rozsvítit prostor před vozem až na vzdálenost 520 metrů a podle úhlu natočení volantu a rychlosti dovedou osvětlit zatáčky.

 

Komfort jízdy pak hlídá systém odpružení tak, aby cestující nepoznali, že se na překonávaném úseku cestářům příliš nedařilo. Kamera totiž skenuje vozovku před autem a podle jejího stavu upravuje tlumiče.

K dispozici jsou pohonné jednotky 1.5 BlueHDi 130 k s manuální či automatickou převodovkou, 2.0 BlueHDi 180 k s automatickou převodovkou a zážehové motory 1.6 THP 180 nebo 225 koní s automatem. V příštím roce pak přibude i plug-in hybrid.

Základní cena s opravdu bohatou výbavou začíná na 895 tisících korunách.Vydáno: 3.listopad 2018, v ExpressAuto.
Zdroj: DS Automobiles