Hyundai Fischer operates in Ceske Budejovice

Dealer Hyundaie vyzval Vošického k odstoupení

Boj některých dealerů značky Hyundai s šéfem HMC Vladimírem Vošickým pokračuje. K odstoupení z funkce ho v úterý 24. listopadu vyzval jeden z nespokojených prodejců. Co na to ředitel importu?

Kauza Hyundai začala loni na jaře, kdy Hyundai Motor Czech zavedl etický kodex pro své dealery. Nově nastavené podmínky byly pro prodejce tak nevýhodné, že řada z nich odstoupila od dealerských smluv. Smlouvu vypovědělo celkem 17 dealerů, kteří si na svoji obranu najali advokáta Sokola. Třetina dealerů vozů Hyundai se dokonce podle serveru iDNES obrátila se stížností na premiéra Bohuslava Sobotku.

Obě strany se už přes rok nazvzájem soudí, Vladimír Vošický nahrazuje odpodlíky novými dealery. Nyní kauza ožila výzvou jednoho z prodejců:

“Vážený pán Vošický, Vyzývam Vás k okamžitému odstúpeniu z pozície generálního ředitele společnosti Hyundai Motor Czech, z dôvodu neakceptovateľného správania sa a poškodzovania značky Hyundai. Verím, že prijmete osobnú zodpovednosť za súčasný stav rozkladajúcej sa dealerskej siete, stále klesajúcim predajom a zastavíte svojim odstúpením stále viac sa prehlbujúcu krízu. Počiatočný a nepopierateľný úspech dosiahnutý i vďaka Napoleonskému syndrómu, silne však spojený s indoktrinaci, ste priviedol značku Hyundai do slepej uličky, bez zjavnej schopnosti ju úspešne vyviesť von a ďalej viesť. Z týchto dôvodov som nútený a zároveň povinný učiniť Výzvu. Vladimíre ODSTÚP!,” napsal Vošickému Anton FISCHER, Generální ředitel, jednatel Hyundai – FISCHER CZ.

Co na to šéf importu?

“Kategoricky odmítám tvrzení dealera Hyundai Fischer pana Antona Fischera, jak jsou prezentována v článcích v médiích. Jsou to lživá nařčení, nezakládající se na pravdě. K této záležitosti se dále nebudeme pro média vyjadřovat, protože není možné ani obvyklé vést veřejně diskusi o obchodních podmínkách mezi dvěma soukromými subjekty – dealerem a výrobcem,” uvedl pro náš portál Vladimír Vošický.

Proti údajně lživým nařčením pana Fischera v nejbližší době podle svých slov podnikne právní kroky.

Šéf značky Hyundai Vladimír Vošický nedávno kritizoval neprůhledné registrace aut na tiskovce. Hyundai ale podle médií sám registruje čtvrtinu aut sám na sebe.

Šéf značky Hyundai Vladimír Vošický letos opět kritizoval nespokojené dealery na tiskové konferenci.Vydáno: 24.listopad 2015, v Dovozci, Kauza, Prodejci.
Zdroj: Hyundai Fischer, HMC Miloš Adámek