Zleva: Thomas Rohde, CEO EvoBus ČR, Zdeněk Kratochvíl, generální ředitel ICOM transport, Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, Ulrich Bastert, ředitel prodeje, marketing a poprodejních služeb Daimler Buses

Daimler vyhrál tendr na autobusy pro ICOM

Ve výrobním závodě v Neu Ulmu proběhlo předání 140 autobusů nové generace – Setra S 415 LE business – české firmě ICOM transport. Kolik činí hodnota zakázky?

Předání autobusů je součástí celkové dodávky na 180 kusů zcela nových vozidel, které koncern požadoval v rámci výběrového řízení v první polovině letošního roku. Očekávaná hodnota veřejné zakázky činí 27 mil EUR. V letošním roce jde v oboru dopravy a logistika o největší zakázku linkových autobusů do soukromého sektoru.

V minulém roce ICOM transport oslavil dodání 2000. vozu od Mercedes-Benz. Ve vozovém parku koncernu ICOM transport dnes jezdí mnoho modelů městských, linkových i zájezdových autobusů, s největším počtem je zastoupeno Intouro, a dále jsou to modely Citaro, Conecto i Tourismo.

Bastert předal model Kratochvílovi

Zdeněk Kratochvíl, generální ředitel ICOM transport, převzal symbolický model z rukou Ulricha Basterta, ředitele prodeje, marketingu a poprodejních služeb Daimler Buses, a tím oficiálně stvrdil předání těchto nejmodernějších autobusů.

Jde vůbec o první z velkých zakázek na model Setra S 415 Low Entry business v Evropě. Ulrich Bastert při předání vyzdvihnul mimo jiné i úspěšnou obchodní spolupráci mezi oběma firmami, která trvá již od roku 1996 a to nejen v oblasti dodávek autobusů.

„Jsme nesmírně rádi, že jsme tyto moderní autobusy značky Setra S 415 LE business získali. Nabídneme tak našim cestujícím, kteří jezdí do práce, školy nebo třeba k lékaři pohodlné, tiché, klimatizované a nízkopodlažní vozidla,“ říká Zdeněk Kratochvíl, generální ředitel koncernu ICOM transport, a dodává „je to krok správným směrem. Zaslouží si to nejen pasažéři, ale i naši řidiči.“

Linkový autobus s nejmodernějšími prvky

Jde o historicky první autobusy značky Setra, které se nyní zařadí do vozového parku koncernu ICOM transport vedle značky Mercedes-Benz. Celkem 140 nízkopodlažních linkových autobusů S 415 LE business bude sloužit cestujícím napříč celou Českou republikou. Koncern ICOM transport zajišťuje příměstskou a městskou linkovou dopravu v devíti krajích. Vozidla S 415 LE business jsou vybavena řadovým šestiválcovým motorem Mercedes-Benz OM 936 s výkonem 220 kW (299 k) a dvojstupňovým turbodmychadlem. Kompaktní a lehký motor se zdvihovým objemem 7,7 l s šestistupňovou převodovkou GO 190 se již osvědčil u vysokopodlažních autobusů třídy MultiClass.

Autobus S 415 LE business disponuje moderními bezpečnostními systémy, jako jsou například antiblokovací systém (ABS), regulace prokluzu kol (ASR), elektronické regulace¬ stability (ESP) a elektronický brzdový systém (EBS). Konstrukce rámu vozidla byla přepracována, využity byly další zpevňující prvky a vysokopevnostní oceli. Autobus splňuje požadavky předpisu ECE-R 66/02 na pevnost při překlopení. Výběr tohoto typu autobusů odpovídá aktuálním trendům v dopravě v České republice a v Evropě.

Ekologie a bezbariérové cestování

Koncern ICOM transport modernizací vozového parku minimalizuje negativní dopady na životní prostředí, což je součástí dlouhodobějšího plánu firmy na ochranu životního prostředí. Takovými investicemi dokáže ročně snížit emise škodlivých látek až o 500 t.

Nejmodernější linkový autobus Setra S 415 LE business splňuje ty nejpřísnější a nejvyšší emisní normy EURO 6. Zdeněk Kratochvíl vysvětluje „doplněním našeho vozového parku o tyto nové ekologické a úsporné modely autobusů budeme ještě výrazněji snižovat emise oxidů dusíku, pevných částic a skleníkových plynů. Celá naše vozová flotila tak bude mít dvě nejvyšší emisní normy, a to EURO 5 a EURO 6.“

Nákupem nízkopodlažních vozidel chce koncern ICOM transport vytvářet bezbariérové prostředí pro své cestující, ať už se jedná o maminky s kočárky, hendikepované občany, nemocné či starší pasažéry.

Daimler_bus_ICOM November 2015Vydáno: 18.listopad 2015, v Autobusy, Eventy, Zakázky.
Zdroj: Evobus