ČSOB Leasing letos financoval za 13 miliard

ČSOB Leasing za uplynulé tři kvartály letošního roku překonal hranici 13 mld. Kč v objemu nově uzavřených kontraktů. Úspěchem je meziroční vývoj operativního leasingu, kde se firma posunula ze čtvrté na druhou pozici.

“I letošní rok se nám daří, za což vděčíme našim klientům. Naši klienti jsou ve středu všech našich úvah a aktivit. Bereme to i jako důkaz probíhajícího ekonomického oživení v ČR, kdy se podle analytiků očekává růst české ekonomiky kolem 4 %. Podnikatelé i spotřebitelé si drží investiční optimismus a jsme rádi, že se na tomto pozitivním vývoji podílí aktivně i naše společnost,“ uvádí Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing.

Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing, prezident asociace IFLA

Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing, prezident asociace IFLA

Objem financování na celém trhu dosáhl během devíti měsíců 2015 výše 75 818 mil. Kč. V meziročním srovnání narostl o 21,1 %. Růst se projevil ve všech komoditách, absolutně nejvyšší dynamiku zaznamenal leasing strojů a zařízení, o celých 36 % (+ 6 204 mil. Kč). K tomu významně přispěl ČSOB Leasing s nárůstem obchodů o 68 % (+ 2 619 mil. Kč).Vydáno: 8.prosinec 2015, v Finanční instituce, Leasing.
Zdroj: ČSOB Leasing