Daniela Pešková a Pavel Kráčmar

Do vedení ČS míří dva noví manažeři

V souvislosti s nástupem Tomáše Salomona na pozici generálního ředitele České spořitelny, který střídá Pavla Kysilku, přichází do nejvyššího vedení dva noví manažeři.

Členkou představenstva, která bude po Tomáši Salomonovi zodpovědná za retailové bankovnictví, se stane současná ředitelka pobočkové sítě a externího prodeje Daniela Pešková. Ke změně dojde také v pozici dalšího člena představenstva zodpovědného za korporátní byznys, nově se této role ujme současný ředitel retailových investic finančních trhů Pavel Kráčmar. Nahradí tak Daniela Helera. Obě změny ještě podléhají schválení České národní banky.

Daniela Pešková

Daniela Pešková přišla do České spořitelny koncem roku 2007 vést Provoz banky pro drobnou klientelu, v roce 2012 měla na starosti celý Provoz banky. Od ledna 2015 je ředitelkou pobočkové sítě a distribuce. V bankách působila na manažerských pozicích už dříve: v letech 2004 až 2007 ve slovenské Tatrabance, od roku 1998 až do 2003 pak v různých vedoucích rolích v GE Capital a GE Money v ČR, ale například také v Maďarsku. Vystudovala pražskou VŠE.

Pavel Kráčmar

Pavel Kráčmar je ve Finanční skupině České spořitelny od června 2000, kdy se stal šéfem Investiční společnosti České spořitelny. Vbance prošel více manažerskými funkcemi, 2001 až 2006 vedl obchodování na finančních trzích, od roku 2007 do června 2010 řídil řízení bilance banky a do současnosti byl ředitelem retailových investic finančních trhů. Před Českou spořitelnou působil v GE CapitalBank, České národní bance či Geoindustria Laboratories. Je absolventem pražské ČVUT.Vydáno: 5.leden 2016, v Banky, Personálie.
Zdroj: mediaguru.cz