Miloš Velíšek, ředitel úseku pojištění vozidel, Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.

ČPP nabídla pojištění poruchy autodílů

Produkt kryje náhlé a nepředvídatelné vnitřní mechanické a elektrické poruchy vybraných autodílů ojetin. ČPP je jediná pojišťovna na trhu, která produkt v takovém rozsahu nabízí nejen v okamžiku koupě vozidla, ale kdykoli v průběhu jeho vlastnictví. 

Mnohem častěji než u havárie zasahuje asistenční služba u poruchy vozidla.  V celkových statistikách na ně připadá téměř 70 % všech výjezdů. K nejčastějším technickým problémům patří porucha motoru, převodovky, spojky nebo elektrické instalace. „To nás inspirovalo k tomu, abychom ve spolupráci se společností DEFEND INSURANCE GROUP připravili pojištění náhlé poruchy vybraných autodílů, které ochrání majitele vozu před mnohatisícovými výdaji za nenadálou opravu,“ vysvětlil Miloš Velíšek, ředitel úseku pojištění vozidel. „Například oprava automatické převodovky běžně dosáhne i čtyřiceti tisíc korun,“ uvádí Velíšek jednoduchý příklad.

ČPP nabízí tento produkt formou doplňkového pojištění k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění. Pojistit lze ojetá vozidla do 3,5 t, až do 10 let stáří a do 200 000 ujetých kilometrů. Kryje neomezený počet pojistných událostí až do výše celkového limitu pojistného plnění 100 000 Kč (limit pojistného plnění na jednu pojistnou událost je 40 000 Kč). Pojištění se sjednává se spoluúčastí 4 000 Kč. Pojištění se sjednává na dobu 3 let nebo ujetí 75 000 kilometrů.

Pojištění poruchy vybraných autodílů ČPP nabízí ve dvou variantách Renova a Renova+
a liší se rozsahem krytí. Velice příznivá cena se odvíjí od kubatury a sjednané varianty
a roční pojistné začíná na částce 1 470 Kč. Případnou poruchu je řidič povinen nahlásit pojistiteli a opravu provést ve smluvním servisu ČPP. Pojištění kryje poškozený díl a náklady na opravu, nevztahuje se na poruchy způsobené běžným opotřebením.

ČPP aktuálně pojišťuje 1 136 000 vozidel a je třetím největším hráčem na trhu povinného ručení. Za rok 2015 svůj klientský kmen navýšila o 44 885 pojištěných vozidel, což je nejvíc ze všech pojišťoven na domácím trhu.Vydáno: 31.leden 2016, v Informace z trhu, Novinky, Pojištění.
Zdroj: ČPP, Renata Čapková