ČNB povolila Allianz převzetí Wüstenrotu

Allianz pojišťovna dostala povolení České národní banky na nákup životní i neživotní pojišťovny Wüstenrot. Akvizici schválil začátkem loňského prosince i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice byla na prodej mnoho měsíců a v září loňského roku došlo k její koupipojišťovnou Allianz. „Šlo o strategické převzetí společností, jejichž produkty jsou blízké těm našim a které mají i stejnou obchodní filozofii,“ uvedl předseda představenstva Allianz Jakub Strnad.

Díky novému partnerství bude moci pojišťovna Allianz využívat k prodeji pojistných produktů i obchodní síť bankovní skupiny Wüstenrot. Ta bude naopak využívat sítě Allianz k prodeji svých hypotečních úvěrů a stavebního spoření. Všechny dosavadní smlouvy klientů obou pojišťoven skupiny Wüstenrot samozřejmě zůstávají v platnosti.

Allianz vybrala podle údajů České asociace pojišťoven loni v prvním pololetí na pojistném 5,8 miliardy korun, což znamenalo podíl na trhu 9,7 procenta. Wüstenrot neživotní pojišťovna vybrala 328 milionů korun (0,6 procenta), Wüstenrot životní pojišťovna 106 milionů korun (0,2 procenta).Vydáno: 8.leden 2016, v Banky, Finanční instituce, Informace z trhu, Pojištění.
Zdroj: opojisteni.cz