ČEZ otevřel dobíjecí stanici ve Zlíně

Skupina ČEZ rozšiřuje počet dobíjecích stanic pro elektromobily v ČR. Řidičům je od úterý 14. dubna k dispozici veřejná dobíjecí stanice ve zlínském Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko.

Po Praze, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Ústí nad Labem a Brnu mohou řidiči elektromobilů doplnit energii svých vozů také v další krajské metropoli – Zlíně. V Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko na zlínském Náměstí Míru je ode dneška v provozu veřejná dobíjecí stanice vhodná pro dobíjení všech typů elektromobilů.

„Jsme potěšeni, že ve spolupráci s Elektromobilitou ČEZ budeme moci našim zákazníkům z řad majitelů a řidičů elektromobilů nabídnout tuto novou službu. Využití času stráveného v našem centru k dobíjení elektromobilu je ideálním spojením příjemného s užitečným,“ říká ředitel OZC Zlaté jablko Jiří Kratochvíl.

„Výstavbu dobíjecí infrastruktury v krajských městech považujeme za jeden ze základů rozvoje elektromobility v České republice. Naše aktivity v regionu střední Moravy samozřejmě nekončí, aktuálně zde máme v přípravě další kroky, které výrazně přispějí k expanzi elektromobility,“ podotýká Tomáš Knespl, projektový manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

ČEZ má 44 nabíječek

Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, v současnosti disponuje 44 zařízeními, (z toho je 7 rychlodobíjecích stanic) kde mají majitelé elektromobilů možnost doplnit energii pro své miláčky před další cestou. Další stanice, zejména rychlodobíjecí, jsou letos připravovány.

V České republice je v současnosti registrováno více než 600 elektromobilů, z nichž 40 patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Do konce letošního roku však odhady hovoří o překonání hranice 1000 elektromobilů v ČR. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy i u nás se vozy poháněné elektřinou stávají se běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí týkajících se prodeje a servisu elektromobilů.

ČEZ-wallboxyVydáno: 14.duben 2015, v Alternativní pohony, Ekopaliva, Elektromobily.
Zdroj: ČEZ, Martin Schreier