Češi točili brand video pro Mercedes AMG

Branded content video pro Mercedes AMG A35 z dílny české full-servisové kreativní produkce Creative Embassy Petra Oplatky a Václava Sládka sází na atraktivní lokace a sofistikované zapojení produktu do děje.

Součástí kampaně, za níž stojí Creative Embassy od prvotního nápadu, je kromě spotu ve formátu krátkého filmu také série fotografií německého fotografa Philippa Rupprechta, kterého česká produkce zastupuje. Natáčení probíhalo v okolí španělské Barcelony. Režisérem spotu je reklamní režisér Igor Zacharov. Kampaň je užita na sociálních sítích značky.

Cílem kampaně je propagovat nový model Mercedes AMG A35. Čtyřdveřový vůz s vysoce výkonným motorem a sportovně elegantním zevnějškem se ve videu ukazuje v celé své kráse, když projíždí neobvyklou krajinou, která má až texasko-mexický ráz. Creative Embassy přitom vhodné lokace pro natáčení našla ve Španělsku, v barcelonské oblasti.

Video sleduje sympatického mladého hrdinu vydávajícího se na roadtrip se svou letní láskou. Rychlá jízda pouštní oblastí i sluncem prozářené procházky jsou ale ve skutečnosti pouhými zastávkami v cestě s překvapivým a nesnadným cílem.

„Nápad vytvořit pro Mercedes AMG branded content jsme iniciovali přímo u nás v Creative Embassy s tím, že silný příběh, který umožní citlivé a nápadité zapojení produktu do děje, může konzumentům pomoci se se značkou lépe ztotožnit. Jako režiséra mě tento přístup v reklamě moc baví,“ vysvětluje Igor Zacharov, který stojí za režií a scénářem kampaně.Vydáno: 8.říjen 2019, v Marketing.
Zdroj: Vladana Drvotová