Jan Bureš

Bureš hlavním ekonomem Patria Finance

Jan Bureš od 1. ledna 2017 přechází na pozici hlavního ekonoma Patria Finance. Před tím působil devět let v roli hlavního ekonoma Poštovní spořitelny a 11 let ve skupině ČSOB/KBC, kde zůstane i nadále v týmu ekonomů.

„Jsem rád, že tým Patrie posílí příchod zkušeného ekonoma, který může stavět na svých dosavadních bohatých zkušenostech. Zároveň Jana vítám do našeho týmu a přeji mu mnoho úspěchů,“ říká Jiří Vyskočil, výkonný ředitel společnosti Patria Finance, a.s.

Jan Bureš se zaměřuje především na analýzu české ekonomiky a ekonomiky eurozóny. Speciální pozornost věnuje dopadům na devizové a dluhopisové trhy. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Hospodářská politika. Před prací v bankovním sektoru působil jako vedoucí výzkumu v Institutu pro Evropskou politiku Europeum a jako analytik na Českém statistickém úřadě. Je spoluautorem publikace “Náklady a přínosy přijetí eura”.

Jan Bureš je ženatý a má dvě děti. K jeho koníčkům kromě dětí patří hory, tenis a dobré knihy.Vydáno: 7.leden 2017, v Banky, Personálie.
Zdroj: Pavla Hávová, ČSOB