BRISK začal vyrábět svíčky do leteckých motorů

BRISK Tábor je od letošního léta dodavatelem zapalovacích svíček nejen do automobilů, motocyklů a zahradní techniky, ale také do leteckých motorů. Dodává letecké svíčky do několika firem certifikovaných pro letecký průmysl.

V červnu 2016 proběhl v BRISK Tábor externí audit certifikované organizace v civilním a vojenském letectví LOM PRAHA s.p., která je projekční organizací a zároveň dlouholetým odběratelem firmy BRISK.

Zapalovací svíčku L22.62A používanou v pístových leteckých motorech LOM M337, M332, M137, M132 úspěšně vyrábí pro firmu LOM již řadu let. V roce 2015 došlo ke konstrukční inovaci – jednoelektrodu nahradila dvouelektroda L22.62A2, což umožnilo prodloužení životnosti svíček v provozu a zjednodušilo jejich údržbu.

„BRISK Tábor, jako výrobce a subdodavatel projekčních prací, při auditu firmy LOM PRAHA s.p. potvrdil plnění technických a kvalitativních požadavků zákazníka,“ uvedla firma.

V současné době pracuje oddělení konstrukce firmy BRISK na nových projektech i s dalšími výrobci leteckých motorů pro malá letadla, jejichž zájem potvrzuje kvalitu zapalovacích svíček z Tábora a profesionalitu odborníků z firmy BRISK.

Brisk TáborVydáno: 31.srpen 2016, v Dodavatelé, Motory.
Zdroj: Brisk Tábor