Prologis Park Bratislava

Bannatyne prezidentem Prologis Europe

Prologis jmenoval Bena Bannatyaneho prezidentem pro Evropu. Ve funkci nahradí v lednu Philipa Dunna, který na této pozici působil téměř sedm let. Ve firmě povýší také Martin Polák.

Ben Bannatyne bude spolupracovat s Philipem Dunnem, od kterého převezme agendu. Bude podřízen generálnímu řediteli Prologis pro Evropu a Asii Garymu E. Andersonovi a bude dohlížet na veškeré aktivity v Evropě, což zahrnuje 14 zemí a portfolio o rozloze 16,6 milionů metrů čtverečních.

Ben Bannatyne pracuje v Prologis sedm let a na svoji novou pozici si přináší více než 20 let zkušeností v oboru. Před jmenováním na novou pozici působil jako výkonný ředitel Prologis pro střední a východní Evropu. Je také členem Evropského výkonného výboru. Před nástupem do Prologis pracoval jako výkonný ředitel JLL pro střední Evropu.

Philip Dunne nastoupil do Prologis Europe v prosinci 2008 jako provozní ředitel a prozatímní finanční ředitel. Prezidentem byl jmenován v létě 2009.

„Ben je velmi talentovaný a jde všem příkladem. Jsem přesvědčen, že se ukáže jako vynikající lídr našeho evropského byznysu,“ řekl Anderson.

Mezi početné úspěchy Philipa Dunna v Prologis patří vedení byznysu během finanční krize a fúze AMB a ProLogis, kdy portfolio narostlo na 16,6 milionů metrů čtverečních a došlo k vytvoření efektivnějšího a ziskovějšího evropského podnikání.

Martin Polák povýšil

Nástupcem Bena Bannatyna v pozici regionálního ředitele pro střední a východní Evropu se stane senior viceprezident Martin Polák, který je v současné době ředitelem pro Českou republiku a Slovensko. Martin nastoupil do Prologis v roce 2008 jako manažer pronájmů. Od té doby zastával různé pozice a dohlížel na mnoho úspěšných projektů společnosti na českém a slovenském trhu.

Ben Bannatyne řekl: „V posledních sedmi letech jsme společně s Martinem úzce spolupracovali a jsem si jist, že se své nové role ujme profesionálně a s nadšením.“

Martin Polák bude odpovědný za řízení portfolia střední a východní Evropy, které zahrnuje 4,4 milionů metrů čtverečních logistických a průmyslových prostor (k 30. září 2015).

Martin Polák

Martin Polák

Ben Bannatyne

Ben BannatyneVydáno: 23.prosinec 2015, v Logistika, Personálie.
Zdroj: Best Communications, Gabriela Dvořáková