Bývalý šéf Fordu Jan Laube naskočil do opravárenského byznysu

Beecam nabízí prověření ojetých Fordů

Bývalý šéf českého FMC Jan Laube a jeho Beecam Solutions přichází s novou službou nazvanou Prověření vozidla před koupí, jejímž cílem je profesionálně realizovaná kontrola stavu celého vozidla včetně diagnostiky Ford s dodáním výsledků měření.

Prohlídka prováděná Beecam technikem na místě (u prodejce vozidla) sestává z více než 100 kontrolních úkonů dle technických postupů a norem výrobce tak, aby kupující zbytečně „nevyhodili peníze“ za auto, které není v dobrém stavu, neodpovídá požadované ceně, nebo se nejedná o nějakou líbivě nalakovanou, ale levně opravenou bouračku apod. Případů, kdy se zákazník nechal napálit od neseriózního prodejce není bohužel málo.

Technik Beecam využívá při prověření aplikaci Beecam, pomocí níž komunikuje a konzultuje technické záležitosti s technickým expertem „Honzou od Forda“ Janem Karnoltem. Společnost Beecam používá tuto speciální aplikaci při komunikaci s opravci a servisy vozidel Ford, kterým poskytuje Technickou podporu na dálku.

Proč právě Ford? Jednak tato značka u nás patří mezi velmi rozšířené, a je také jednou nejvíce dovážených mezi ojetými vozy. Jen pro ilustraci stojí za uvedení, že od roku 2010 dokonce srpna 2021 došlo v České republice k 194 908 prvním registracím dovezených osobních a 20 720 lehkých užitkových ojetých automobilů značky Ford, což už samo osobě představuje značný potenciál.

Rovněž počty registrací nových vozů Ford potvrzují jejich oblibu a mnohé z nich jsou už obchodovány na trhu ojetin. Navíc tento trh v poslední době velmi posiluje.

Nová služba společnosti Beecam, je sice primárně zaměřená na kontrolu a prověřování stavu automobilů Ford, už proto, že její odborníci, jmenovitě Jan Karnolt (více jak 25 let technický školitel značky Ford známý pod jménem „Honza od Forda“), i jeho spolupracovníci mají s Fordy dlouhodobě bohaté zkušenosti, ale „umí“ také i vozy jiných značek.

Služba Beecam prověřuje a kontroluje vozy ve stáří do 10 let, kde dochází nejčastěji k zatajování jejich skutečného stavu, a kde v cenách uváděných prodejci existují případné největší nesrovnalosti. U starších aut to už tolik nehrozí.

Obezřetnost při výběru a koupi je při technické náročnosti současných vozů, a hlavně při cenách některých dílů, jejichž špatnou funkci nelze běžně bez náročné diagnostiky zkontrolovat (filtry pevných částic DPF, katalyzátory, čidla, čipy atd.), opravdu na místě. A odborná kontrola Beecam je zejména u dražších ojetin mimořádně výhodná, a v konečném efektu se může mnohonásobně vyplatit.

O uskutečněné kontrole vozidla službou Beecam obdrží zákazník Odborný posudek o technickém stavu vozidla včetně fotografií a výsledků měření.

Spolupráce s Cebií

Součástí Odborného posudku je protokol o prověření totožnosti a historie vozidla od společnosti Cebia, jelikož Beecam Solutions. je jejím autorizovaným pracovištěm.  Odborný posudek v závěru obsahuje doporučení pro zákazníka, zda příslušné vozidlo koupit či nekoupit. Konečné rozhodnutí a případný nákupní proces je ale jen a pouze na zákazníkovi.Vydáno: 13.říjen 2021, v Aftermarket, Servis.
Zdroj: Jan Laube