AXA sníží uhlíkovou stopu podporou sdílení aut

Od roku 2010 se finanční skupina AXA Group zaměřuje na snižování uhlíkové stopy svých zaměstnanců. Jakou má strategii pro rok 2016?

Ve svých řadách proto podporuje práci z domova, využívání veřejné hromadné dopravy, carsharing, jízdu do práce na kole nebo videokonference namísto služebních cest. Z aktuálního průzkumu AXA Group vyplývá, že v roce 2014 se AXA těmito nástroji podařilo snížit celkové množství produkovaných emisí o 36 %.

AXA Group již pátým rokem podporuje snižování množství oxidu uhličitého v ovzduší. Významně jí v tom pomáhá každoroční celosvětový průzkum Transport Survey, který organizuje ve všech 52 zemích, kde je skupina AXA zastoupena. Průzkumem provází postava jménem Honza Uhlík (v anglické verzi Joe Carbon), který  zaměstnancům mimo jiné nabízí užitečné tipy a rady, jak v běžném životě snižovat množství emisí, například využíváním spolujízdy nebo sdílením automobilu při cestě do zaměstnání.

„Naši zaměstnanci v průzkumu každoročně vyplňují informace, jakým prostředkem a kolik kilometrů ujedou na cestě do práce a z těchto údajů je následně vypočtena uhlíková stopa nejenom jejich, ale i AXA v Čechách a na Slovensku a následně celosvětově, “ uvádí k celosvětovému průzkumu Karel Žyla, manažer PR a komunikace AXA v ČR a SR.

Souhrnná data pak pomáhají identifikovat nové postupy a aktivity, jak ve firemním prostředí produkovat méně splodin a tím méně zatěžovat okolní životní prostředí. „Konkrétním výsledkem, který vyplynul z tohoto průzkumu  může být například podpora práce z domova, díky které zaměstnanci AXA v roce 2014 nacestovali mezi svými domovy a pracovišti o 25 % kilometrů méně než v roce 2013. Dalším novým nástrojem v této oblasti  bylo zavedení videokonferenčních místností, což v praxi znamenalo úsporu nákladů na téměř 30 000 pracovních cest a zároveň o 21 500 vyprodukovaných tun oxidu uhličitého méně, “ doplňuje Karel Žyla.

AXA v České republice a na Slovensku působí prostřednictvím penzijní společnosti, životní pojišťovny, pojišťovny (se zaměřením na neživotní pojištění), investiční společnosti, na Slovensku pak ještě přes doplnkovú dôchodkovú spoločnosť a dôchodkovú správcovskú spoločnosť. Má více než 1,3 milionů aktivních klientů, téměř 600 zaměstnanců a více než 97 miliard korun aktiv pod správou.Vydáno: 26.leden 2016, v Finanční instituce, Informace z trhu, Pojištění.
Zdroj: TZ AXA