Autoshow Praha navštívilo 30 000 lidí

V neděli 4. října se uzavřely brány jediného letošního autosalónu, který se koná v České republice. Během 4 výstavních dnů se na ploše bezmála 19 tisíc metrů čtverečních představilo 50 značek. Jakou měla akce návštěvnost?

Osmnáctý ročník si podle organizátorů prohlédlo téměř 30.000 osob, konkrétně 29 950 návštěvníků.

Milovníky luxusu nadchlo Bentley Bentayga – nejrychlejší a nejluxusnější SUV na světě. Kromě svého výkonu zaujalo především elegantním designem, který s britskou pečlivostí a smyslem pro detail kombinuje kovové, dřevěné a kožené prvky. Segment luxusních francouzských automobilů reprezentovala značka DS, která v předpremiéře představila nový hatchback DS 4 i model DS 5.

Z novinek vyráběných v Čechách rozhodně nezůstaly bez povšimnutí Hyundai Tuscon, sportovní Praga či Škoda Superb Combi. Dlouho se bude hovořit také o jedné z nejvýraznějších novinek letošního automobilového trhu – legendárním Opel Astra nové generace.

Venkovní plocha, Průmyslový palác a oba velké Křižíkovi pavilóny byly zasvěceny především osobním a užitkovým vozům. Milovníci historie se mohli pokochat elegantními veterány. Jejich zajímavým protipólem pak byly elektromobily včetně unikátní Tesly.

Pro ty, kteří si nechtěli vystavené exponáty pouze prohlížet, byly určeny testovací jízdy v téměř třiceti modelech vybraných značek. Konaly se na více než dvoukilometrovém okruhu před Průmyslovým palácem. Prostoru pro zkoušení tedy bylo více než dost. Návštěvníci bažící po dobrodružství si mohli užít adrenalin během off-road parkuru. Součástí doprovodného programu byl i blok věnovaný bezpečnosti jízdy včetně dopravního hřiště pro děti či otočného simulátoru nehody. Nezapomnělo se ani na ženy, jimž byla zasvěcena expozice internetového magazínu Žena v autě.

Autoshow 2015 press conference

Autoshow 2015 press conferenceVydáno: 6.říjen 2015, v Výsledky, Výstavy a veletrhy.
Zdroj: Autoshow