Autobild: nejhorší zimní pneumatika je Nankang

Německý časopis Autobild otestoval 10 celoročních pneumatik o rozměru 195/65 R15. Pneumatiky byly testovány na suchu, mokru, sněhu a zkoumaly se také náklady na provoz (hlučnost, spotřeba, cena). Jaká jsou doporučení?

V testu nejhůře dopadly pneumatiky Nankang Winter Activa N607 +. Tyto pneumatiky vůbec neudržely vozidlo ve stopě na mokré vozovce a byly hodně náročné na provoz. Výborné parametry mají zase na sněhu a slušné na suchu. Těmto pneumatikám se tedy zcela vyhněte.

Známku čtyři, tedy dostatečně, obdržely pneumatiky Nexen N´Priz 4S a Sava Adapto HP. Pneumatiky mají shodně slabiny na sněhu a v provozních nákladech. Na suché a mokré vozovce jsou hodnoceny mezi 2 a 3. Tyto oba typy nedoporučujeme také.

Na středu, tedy za 3, se v testu umístily pneumatiky Uniroyal AllSeasonExpert a Nokian Weatherproof. Slušně si vedly na sněhu a mokru, ale horší byly na mokru a suchu. I náklady na provoz nejsou optimální.

Dvojku (chvalitebně), dostaly pneumatiky Hankook Kinergy 4S, Vredestein Quatrac 5, Pirelli Cinturato AllSeason a Michelin CrossClimate. Shodně obstály chvalitebně na ve všech testech. Můžeme je tedy doporučit pro sváteční řidiče.

Nejlepší pneumatikou v testu je Goodyear Vector 4Seasons Gen-2. Tato pneumatika byla výborná na mokré vozovce a slušně i vedla i na sněhu a suchu. Náklady na provoz byly také výborné. Tato pneumatika je tedy vhodná jako ekvivalent pro letní/zimní pneumatiky.Vydáno: 5.říjen 2015, v Ekotesty, Pneu, Pneumatiky.
Zdroj: ÚAMK