Finálová pětice automobilů: Škoda Superb, Opel Astra, Ford Mustang, Volvo XC 90 a Subaru Levorg

Auto roku 2016 odjelo jízdy na Berchtoldu

Pětice automobilů, které prošly úvodním sítem hlasování odborné poroty do závěrečné fáze ankety Auto roku 2016 v České republice, absolvovala v úterý 19. ledna tvrdou prověrku při finálových testovacích jízdách.

Jejich centrem se již tradičně stal Hotel Zámek Berchtold v Kunicích-Vidovicích nedaleko Prahy. Organizátorům se podařilo od každého z modelů zajistit dva vozy. Možnosti svezení v náročných zimních podmínkách využila naprostá většina z 35 porotců. Fordy Mustang, Opely Astra, Subaru Levorg, Škody Superb a Volva XC90 tak byly v neustálé permanenci.

Význam akce byl zvýrazněn přítomností řady významných hostů. Na úvod pozdravil přítomné Jaromír Hájek, generální ředitel společnosti LeasePlan Česká republika, jež je generálním partnerem ankety Auto roku 2016 v České republice.

Členy poroty nyní čeká druhé kolo volby. Jejich hlasovací lístky budou zpracovány až v průběhu závěrečného slavnostního večera, který se uskuteční 16. února 2016 v TOP Hotelu Praha. Teprve po sečtení všech přidělených bodů bude jasné, komu z finalistů připadne čestný titul Auto roku 2016 v České republice.

Do 31. ledna 2016 rovněž probíhá na internetové stránce www.autoroku.cz hlasování veřejnosti v celkem pěti kategoriích, do nichž byly pro tento účel nominované vozy rozděleny. Ke stejnému datu bude ukončena SMS soutěž o šek v hodnotě 300 tisíc korun, určený k nákupu některého z těchto automobilů.

Auto roku 2016_jízdy BerchtoldVydáno: 19.leden 2016, v Ankety, Novináři.
Zdroj: Marek Chvála, Sport-Press