Anketa Auto roku v ČR nabírá zpoždění

Novinářské kluby vyhlašovaly v minulých letech anketu Auto roku v ČR během září. Letos bylo její zahájení posunuto na 9. října. Ani v pátek ale vyhlášena nebyla. Jaké jsou důvody?

Anketu už několikátým rokem vyhlašují Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů za podpory SDA a AutoSAP.

„Letos jsme vyhověli požadavku dovozců na posunutí termínů, aby stihli zařadit ještě novinky z frankfurtského autosalonu,“ řekl předseda organizačního výboru Michal Busta. Letos tedy budou připuštěny do soutěže i vozy uvedené na trh po 30. listopadu 2015 a galavečer akce se posouvá z ledna na únor 2016.

Proto se i vyhlášení soutěže posunulo ze září na říjen. „Anketa bude vyhlášena v pátek 9. října,“ ujistili zástupci SDA na poslední kvartální tiskovce.

Termín se ale nepodařilo dodržet. „Seznam nominovaných vozů jsme od novinářů dostali až v pondělí 5. října a ještě 7. října jsme neznali složení odborné poroty. Do 9. října jsme proto nestihli připravit web ankety,“ řekl nám zástupce organizační agentury Jiří Hájek.

Letošek vyhrála Škoda Fabia

Letošní finále ankety proběhlo v lednu V TOP Hotelu Praha. V napínavém přepočítávání hlasů překonala Škoda Fabia druhý Volkswagen Passat a stala se vítězem ankety pro letošní rok.

Změnit se příští rok má podoba závěrečného galavečera ankety

Změnit se příští rok má podoba závěrečného galavečera anketyVydáno: 13.říjen 2015, v Ankety, Informace z trhu, Novináři.
Zdroj: Sport-Press, Jiří Hájek, archiv Automakers