Aimtec vyhrál tendr Sumisho Logistics

Logistická Sumisho, která zajišťuje materiálovou logistiku pro japonský Daikin, si pro řízení skladu vybrala řešení SappyWMS od plzeňského AIMTECu. Sumisho Global Logistics Europe provozuje jednu ze svých poboček v Plzni na Borských polích.

Sumisho Global Logistics Europe v Plzni si stanovila za cíl optimalizovat řízení skladů a celkově zefektivnit logistiku. Hledala partnera, který by jí pomohl těchto cílů ve stanovené době dosáhnout.

Do úzkého výběru se dostala i společnost AIMTEC se svým řešení SappyWMS. Systém SappyWMS je určený pro komplexní řízení vnitropodnikové logistiky v rámci podnikového systému SAP ERP. Využívá standardních funkcionalit modulů SAP MM/WM, které podává v přehledné formě, a lze jej zároveň i přizpůsobit individuálním požadavkům společnosti Sumisho.

Nový logistický systém SappyWMS umožní ve společnosti Sumisho zjednodušit logistiku při příjmu a balení materiálu, sběr logistických kmenových dat a naskladnění materiálu do paletových zón. Dále bude také v reálném čase sledovat pohyb skladových položek prostřednictvím sledování unikátních manipulačních jednotek, tzv. handling units (HU).

Přínosy SappyWMS

„Od logistického systému SappyWMS od společnosti AIMTEC očekáváme především snížení provozních nákladů, zkrácení časové náročnosti při manipulaci s materiálem a efektivnější využití skladových procesů,“ dodává k projektu Tomáš Mucka, General Manager ve společnosti Sumisho.

Projekt nasazení SappyWMS byl zahájen na začátku léta 2015 se startem ostrého provozu v září téhož roku. V blízké budoucnosti bude předmětem spolupráce mezi společností Sumisho a AIMTEC pokrytí návazných procesů v oblasti interní logistiky a expedice. V případě expedice se jedná o zásobování zákazníka, firmy Daikin.

Sumisho Global Logistics Europe GmbH

Firma s pobočkou v Plzni na Borských polích je evropská dceřiná společnost japonské Sumisho Global Logistics, která zajišťuje celkové logistické služby pro Sumitomo Corporation a rostoucí počet výrobních a obchodních společností nejen v Evropě, ale po celém světě. Mateřská společnost Sumitomo Corporation existuje již více než 400 let a dnes je jednou z předních světových obchodních společností s celou řadou úspěšných obchodních zájmů po celém světě.Vydáno: 26.říjen 2015, v Logistika, Sklady, Software, Zakázky.
Zdroj: Aimtec, Petra Troblová