AGC Automotive má cenu za růst exportu

Chudeřická AGC Automotive Czech, největší evropský výrobce autoskel, obhájila pozici jednoho z nejúspěšnějších českých exportérů. Firma obsadila 2. místo mezi českými podniky s největším nárůstem vývozu mezi roky 1993 až 2014.

Cenu v pondělí převzal člen představenstva firmy Luděk Steklý. Se skly vyrobenými v závodě v Chudeřicích v současné době jezdí každý šestý osobní vůz v Evropě. Před AGC Automotive Czech se umístila pouze společnost Mitas.

„Před 20 lety jsme dodávali pouze pro mladoboleslavskou Škodu Auto. V současné době jsme největším evropským výrobcem automobilových skel. Naše výrobky najdete v každém šestém osobním voze v Evropě. Naše skla najdete v modelech téměř všech velkých evropských výrobců aut od Mercedesu přes Volkswagen, BMW, Renault, Toyotu, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat až po Ford, Audi, KIA či Hyundai. Je to obrovský úspěch práce našich lidí i vedení koncernu AGC, které nám umožnilo takovýto obrovský rozvoj,“ uvedl člen představenstva AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

O významném rozvoji firmy svědčí například nárůst tržeb, které se ze zhruba 150 milionů korun v roce 1993 ztřicetinásobily na více než pět miliard korun. „V současné době zaměstnáváme přes dva a půl tisíce lidí a hledáme stále další. Neustále investujeme do rozšíření závodu a do vybavení špičkovými technologiemi. Každoročně proinvestujeme na 150 milionů korun,“ doplnil Luděk Steklý. Firma také spolupracuje s univerzitami a středními školami. Na podporu technického vzdělávání založila vlastní dárcovský fond, kam vložila 350.000 korun.

AGC Automotive Czech má za sebou také ojedinělé projekty. Vyrábí například pro nové modely Mercedes-Benz S-Class Coupé největší panoramatické sklo, které se samo ztmavuje a zesvětluje. Firma také dodává skla pro několik modelů luxusních vozů Porsche, ale i pro novinku kolínské továrny TPCA. Mezi největší exportéry posledních 20 let se zařadila i v loňské soutěži, kdy ve stejné kategorii obsadila 3. místo.

AGC Automotive Czech je součástí největšího evropského výrobce skel, skupiny AGC.

AGC Automotive Czech a.s. je firma zaměřená na výrobu automobilových skel a přídavných dílů. Výrobní závod v Čechách je největším a jedním z nejkomplexnějších výrobních podniků AGC v Evropě. Za poslední dva roky AGC Automotive Czech a.s. vytvořil více než 950 pracovních míst a rozrostl se na dnešních 2.600 zaměstnanců.

Jen produkce toho závodu „zasklí“ zhruba šestinu automobilů vyrobených v Evropě. Růst společnosti je patrný i z počtu nových projektů – výrobků, které firma každoročně připravuje do sériové výroby. Počet nových projektů v průběhu 5 let narostl více než trojnásobně. V rámci těchto nových projektů je řada velmi zajímavých jako třeba střešní okna Wonderlite®, která jsou schopna automaticky regulovat světelný komfort ve vozu nebo projekt kompletního zasklení pro unikátní vozidlo určené výhradně pro tělesně postižené. Vozidlo s názvem ELBEE vyvinula a v současné době začala vyrábět moravská společnost ZLKL Loštice. S ohledem na to, komu jsou vozidla ELBEE určená se AGC Automotive Czech a.s. snažila, aby skla byla cenově dostupná.

 Vydáno: 21.prosinec 2015, v Ankety, Autoskla, Dodavatelé, Eventy.
Zdroj: Ad Vise