AAA Auto Katowice

AAA AUTO má pobočku v Katovicích

AAA AUTO otevřelo v prosinci 2015 v Katovicích druhou polskou pobočku. Jaké má nový vlastník, britsko-polský fond Abris Capital Partners, další plány pro Polsko?

Nové autocentrum AAA AUTO v Katovicích bude v první fázi zaměřeno zejména na výkup, plnohodnotný provoz zahájí během několika týdnů.

Katovické autocentrum nyní na ploše téměř 3000 m2 nabízí až 145 vozů s možností rychlé expanze na plochu dvou hektarů, která umožní vystavení až 1000 ojetých automobilů. V první fázi pobočka vytvořila 21 pracovních míst.

„Naše plány pro Katovice jsou velmi ambiciózní. Lokalita je pravděpodobně jednou z nejlepších v celé síti AAA AUTO, v těsném sousedství nákupního centra, a tedy s vysokou přirozenou návštěvností. Jsme rádi, že zde máme možnost v budoucnu expandovat až na plochu dvou hektarů a postupně tak nabídnout až 1000 vozů,“ uvedl generální ředitel AAA AUTO Polsko Przemyslaw Vonau.

Již fungující pobočka AAA AUTO pro Varšavu v Piasecznu nyní nabízí 500 ojetých vozů a jako polská centrála společnosti zaměstnává 70 pracovníků. O polské zákazníky se stará také přes dvacet operátorů mezinárodního Kontaktního centra, které sídlí v Praze a v Ostravě. Počet zaměstnanců call centra, dedikovaných pro polský trh nyní s otevřením pobočky v Katovicích vzroste na třicet.

Otevření nové pobočky AAA AUTO v Katovicích přivítal starosta města Marcin Krupa: “Katovice jsou jako srdce dvoumilionového metropolitního regionu velmi dobře propojené se svým okolím a dynamicky se rozvíjejí. Efektivně přitahujeme nové investory, což přináší nová pracovní místa a zvyšuje nabídku zboží a služeb pro naše občany. Jsem proto rád, že se AAA AUTO rozhodlo otevřít svou další pobočku právě zde v Katovicích,“ uvedl Krupa.

AAA AUTO pro Polsko připravilo komplexní expanzní plán, který od roku 2016 počítá s každoročním otevřením tří autocenter. „Naše další pobočky budou velmi pravděpodobně ve velkopolské Poznani, dolnoslezské Vratislavi a severopolské Bydhošti. Investice do každého autocentra dosáhne zhruba dvou milionů eur, což zahrnuje stavební i rekonstrukční práce a rovněž investice do pořízení samotných ojetých vozů do nabídky,“ dodal Vonau.Vydáno: 3.leden 2016, v Autobazary, Investice, Prodejci.